گیلان با استفاده از ظرفیت‌های بومی به‌سوی پیشرفت هدایت می‌شود

 

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه گیلان از افراد توانمند و متخصص زیادی برخوردار است گفت: استفاده از ظرفیت‌های بومی استان گیلان را به سوی پیشرفت هدایت می‌کند.

 

به گزارش سراج هشت، آیت‌الله رسول فلاحتی صبح امروز در دیدار با مدیران اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه هیچ اقدامی بالاتر از تبلیغ دین الهی نیست اظهار داشت: تبلیغ دین الهی در راس فعالیت‌های حوزه تبلیغات اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه اداره تبلیغات اسلامی از دو ویژگی مهم برخوردار است و به طور عمده عالمان دینی سکان‌داران این حوزه هستند تصریح کرد: استقرار مسئول غیربومی عاملی برای نرسیدن به اهداف عالیه در حوزه‌های مختلف است.

وی با تاکید بر اینکه استان گیلان از افراد متخصص و توانمند زیادی برخوردار است و تا زمانی که می‌توان از افراد بومی در مسئولیت‌های مختلف استفاده کرد رفتن به سوی مسئولان و افراد غیربومی در گیلان جایز نیست گفت: استفاده از ظرفیت‌های بومی، گیلان را به‌سمت پیشرفت و تعالی هدایت می‌کند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه مدیران نباید از پراکندگی اقدامات فرهنگی و دینی هراس داشته باشند و در راستای هم‌افزایی و همدلی در اقدامات فرهنگی از تمامی توان خود بهره‌مند شوند تصریح کرد: تا زمانی که انحرافی در برنامه‌های دینی وارد نشود این اقدامات به درستی پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برای فعالیت مطلوب شورای فرهنگی استان گیلان برنامه‌های کوتاه مدت، میان‌مدت و بلندمدت تخصصی از سوی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در گیلان برنامه‌ریزی شده است گفت: فعالیت در حوزه‌های فرهنگی با همکاری‌های سازمانی و همدلی مدیران باید به طور صحیح دنبال شود.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه عزل و نصب‌ها در حوزه‌های مختلف موجب پیشرفت در عرصه‌‌های گوناگون گیلان می‌شود و با این اقدام افراد توانمند به مناطق مورد نیاز مدیریت می‌کنند تصریح کرد: در حال حاضر هیئت‌های مذهبی هنوز به‌درستی در راستای آرمان‌های دین و نظام حرکت نمی‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه هیئت‌های مذهبی قبل از مراسمات و مناسبت‌ها باید در ستادی با قوانین ویژه ساماندهی شوند و باید‌ها و نباید‌های دین و نظام برای آنها بیان شود خاطرنشان کرد: حفظ و حرمت جایگاه عالمان در استان گیلان دارای اولویت است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه هم اکنون اساس نامه ستاد امور مساجد تهیه شده و به امامان جماعت شهرستان‌ها ارسال می‌شود تاکید کرد: برگزاری بزرگداشت آیت‌الله خائفی باید به طور استانی برگزار شود زیرا این عالم بزرگ بر گردن انقلاب، ملت ایران و نظام حقی بزرگ دارد.

وی با تاکید بر اینکه آیت‌الله خائفی ظرفیتی دینی و ملی برای کشور است و مقام معظم رهبری عنایت ویژهای نسبت به این روحانی بزرگ دارد تصریح کرد: از ظرفیت‌های خوب و اثرگذار استان گیلان باید در راستای ملی شدن و توسعه فرهنگی گیلان بهره برد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه هنوز جایگاه اصلی و رفیع تبلیغات اسلامی در شهرستان‌ها شناخته نشده است و این جایگاه باید با روشن‌گری برای مردم و مدیران دستگاه‌های اجرایی تبیین شود افزود: از ظرفیت‌های مذهبی گیلان در راستای توسعه فرهنگی استان بهره‌گیری شود.