امیرخانی مطرح کرد:

حوزه نوجوانان مهم‌ترین حوزه ورود به کتاب‌خوانی است

 
رضا امیرخانی گفت: حوزه نوجوانان مهم‌ترین حوزه ورود به کتاب است، نوجوان برخلاف نونهال انتخاب‌گراست، انتخاب کتاب برای کودک بیشتر با نظر و انتخاب و مدیریت پدر و مادر است اما در رابطه با حوزه نوجوان اولین بار است که با استقلال مخاطب روبه‌رو می‌شویم.

 

 

به گزارش سراج هشت، بازهم یک پویش بازهم یک تشویق برای کتاب‌خواندن فضای فرهنگی کشور را با خود همراه کرده است و در میان نویسندگان و اهالی قلم واکنش‌هایی را دارد.

رضا امیرخانی گفت: کتاب «جام‌جهانی در جوادیه» را خوانده‌ام و معتقدم داوود امیریان یک نویسنده طنزپرداز ذاتی است، او هیچ‌وقت برای نوشتن کتاب‌های خود ادای هیچ نویسنده دیگری را در نیاورده و طنزی ساخت که تنها متعلق به خودش بود.

وی در رابطه کتاب حوزه نوجوان گفت: حوزه نوجوانان مهم ترین حوزه ورود به کتاب است، نوجوان برخلاف نونهال انتخاب‌گراست، انتخاب کتاب برای کودک بیشتر با نظر و انتخاب و مدیریت پدر و مادر است اما در رابطه با حوزه نوجوان اولین بار است که با استقلال مخاطب رو به رو می‌شویم.

نویسنده «من او» تأکید کرد: طنز امیریان امضا دارد، طنزی نوجوانانه که در عین حال غیرزبان باز است.”فرزندان ایرانیم” او را همچنان قوی‌ترین کار دفاع مقدس می‌دانند، کاری که با گذشت بیش از دو دهه از انتشارش می‌توان رصد کرد که راه‌های فراوانی را برای سایر طنزنویسان گشود.

امیرخانی بیان داشت: با این همه امیریان همچنان سبک و سیاق خودش را دارد، “فرزندان ایرانیم” آقای امیریان یک تغییر فضا و به تعبیر دقیق تغییر ستینگ در کارهای او بود.

این نویسنده کشورمان عنوان کرد: امیریان توانست از دفاع مقدس به یک سوژه اجتماعی تغییر ریل دهد در حالی که آب از دل مسافران قطارش تکان نخورد و نوشته هایش همچنان طناز، آرمانخواه و پرکشش باقی ماند.

نخستین مسابقۀ کتابخوانی نوجوانانه با عنوان «بخون، قهرمان شو!» خرداد، تیر و مرداد ماه و به مناسبت جام جهانی ۲۰۱۸ با محوریت کتاب «جام جهانی در جوادیه» نوشته داوود امیریان در حال برگزاری است.

بخون، قهرمان‌شو!» با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و قابل اعتماد بودن نوجوان با همکاری مرکز کودک و نوجوان اوج، فدراسیون فوتبال، انتشارات قدیانی، شبکه امید، شبکه دو، مرکز رسانه ای شیرازه، مسابقه تلویزیونی فرمانده، قرارگاه جهاد فرهنگی حنیف و اپلیکیشن طاقچه برپا شده و علاقمندان برای شرکت در این مسابقه می توانند به سایت این پویش به نشانی www.ghahremansho.irمراجعه نمایند