در تابستان سالجاری؛

مشهد؛ میزبان طرح ولایت دانشجویان سراسر کشور

 

 
دوره طرح ولایت دانشجویی کشوری با هدف تحکیم بنیان­‌های اندیشه‌ای دانشجویان مؤمن انقلابی سراسر کشور و حضور فعال و اثرگذار آن‌ها در میدان جنگ فکری وفرهنگی، در دو بازه زمانی ۲۰ روزه به میزبانی مشهد مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش سراج هشت، دوره طرح «ولایت» ویژه دانشجویان سراسر کشور در تابستان سالجاری در مشهد مقدس برگزار می شود.

اﯾﻦ دوره به مدت ۴۰ روز ﺑﺮای ﺟﻤﻌﯽ از برادران و خواهران دانشجوی بسیجی مقطع کارشناسی با بهره‌گیری از اساتید فاضل و برجسته کشور ﺑﺮﮔﺰار می‌شود.

سرفصل­‌های آﻣﻮزﺷﯽ این دوره در دو ﺑﺨﺶ ﺑﺮای اراﺋﻪ آﻣﺎده ﺷﺪه اﺳﺖ. ﺑﺨﺶ اول در عرصه اندیشه­‌ای، با هدف تقویت بنیه فکری ـ اعتقادی دانشجویان بسیجی، ﺷﺎﻣﻞ مباحث اعتقادی با محوریت مبانی اندیشه اسلامی در راستای انسان‌شناسی، معرفت‌شناسی، خداشناسی، فلسفه حقوق، فلسفه اخلاق و فلسفه سیاست و مباحث بصیرتی ـ سیاسی در راستای شناخت ابعاد مختلف انقلاب اسلامی و دشمنان داخلی و خارجی آن می­‌شود. ﺑﺨﺶ دوم نیز در عرصه مهارتی، با هدف تقویت فعالیت تشکیلات بسیج دانشجویی و ارتقای توان تشکیلاتی نیروی انسانی آن، شامل مباحث تشکیلات اسلامی و مدیریت جهادی در سه ساحت خود، خانواده و تشکیلات بوده که با توجه به تفاوت نقش‌های مرد و زن در زندگی، میزان مباحث مهارتی در عرصه تشکیلات در دوره برادران بیشتر از دوره خواهران و میزان مباحث مهارتی در عرصه خانواده در دوره خواهران بیش از دوره برادران خواهد بود.

این دوره به منظور تحقق سیر آموزشی و تربیتی خود، با بهره‌گیری از قالب­‌های متنوع همچون کلاس، مباحثه، مطالعه و کارگاه­‌های عملی با محوریت ارائه الگوی سبک زندگی اسلامی در دو بازه ۳۱ تیر الی ۱۹ مردادماه و ۲۷ مرداد الی ۱۵ شهریورماه سال جاری در مشهد مقدس ﺑﺮﮔﺰار ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.

با توجه به هدف­‌گذاری انتخاب هدفمند مخاطبان از طریق گزینش، این امر به نحو مقتضی صورت می­‌گیرد تا بتوان بیش ترین اثرگذاری و کارآمدی را از دوره توقع داشت. ثبت نام دوره از دو طریق مجازی (پایگاه اطلاع رسانی طرح ولایت دانشجویی کشور به آدرس www.bq-network.ir) و حضوری (حوزه ­های بسیج دانشجویی کشور) انجام می­ شود.

لازم به ذکر است که حضور در این دوره برای عموم دانشجویان دانشگاه­‌های دولتی، پیام نور، غیر انتفاعی و آزاد سراسر کشور در مقطع کارشناسی امکان پذیر است و ثبت نام از ۲۷ خردادماه آغاز و تا ۱۵تیرماه ادامه می یابد.

هماهنگی­ های بیشتر و پاسخ به سؤالات احتمالی از طریق تماس با شماره ۰۹۱۰۷۸۰۸۷۲۹- ۸۸۳۸۱۵۶۰-۰۲۱ صورت می‌گیرد.