گیلان| مراسم سالگرد “سردار شهید مهدی خوش‌سیرت” برگزار می‌شود

مراسم سالگرد “سردار شهید مهدی خوش‌سیرت” ششم تیرماه در مزار شهدای آستانه‌اشرفیه برگزار می‌شود.

 

 

به گزارش سراج هشت، جلسه ستاد بزرگداشت سردار شهید مهدی خوش‌سیرت صبح امروز در استانداری گیلان برگزار شد و مراسم بزرگداشت این شهید بزرگوار ششم تیرماه امسال در مزار شهدای شهرستان آستانه اشرفیه برگزار می‌شود.

فرمانده تیپ نیرو مخصوص میرزا کوچک خان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این جلسه اظهار داشت: برگزاری مراسم بزرگداشت شهیدان املاکی و خوش‌سیرت جزء وظایف مجموعه تیپ میرزاکوچک نیروی زمینی سپاه است.

سردار حسین مصطفی‌پور با اشاره به اینکه تعداد شرکت‌کنندگان مراسم گرامیداشت شهید مهدی خوش‌سیرت همه ساله با گسترش وحدت، همدلی و انسجام مابین اعضای ستاد برگزاری این مراسم افزایش می‌یابد گفت: تاثیرات فرهنگی این مراسم معنوی بر نسل جوان امروز افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه این مراسم ششم تیرماه در آستانه‌اشرفیه برگزار می‌شود ابراز داشت: برگزاری مسابقات و برنامه‌های فرهنگی، ورزشی، چاپ کتاب، دیدار با خانواده شهدا و گردهمایی گردان حمزه از ویژه‌ برنامه‌های مراسم بزرگداشت شهید خوش‌سیرت است.

استاندار گیلان نیز در این نشست با تاکید بر اینکه خانواده معظم خوش‌سیرت در مسیر حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی ۳ شهید را تقدیم انقلاب کرده‌اند تصریح کرد: شهید مهدی خوش‌سیرت فارغ از رده‌های نظامی به عنوان یک انسان وارسته، عارف و اخلاق‌مدار در کشور مشهور بود.

مصطفی سالاری با اشاره به اینکه ایثار، فداکاری و از خود گذشتگی از ویژگی‌های بارز شهدا است بیان کرد: با الگو‌پذیری از سیره زندگی و رفتاری شهدا باید در مسیر توسعه همه‌جانبه از خواسته‌های شخصی چشم‌پوشی کرد تا اخلاق‌مداری در جامعه حفظ شود.

وی با بیان اینکه شهدا نیازمند برگزاری بزرگداشت و مراسمات نیستند و برگزاری این مراسمات از نیازمندی‌های جامعه امروز است افزود: جامعه امروز نیازمند آن است تا از فداکاری و از جان‌گذشتگی شهدا تجلیل کند و یاد و خاطره شهدا را همواره زنده ‌نگه دارد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه پایداری و سربلندی ایران اسلامی به واسطه برکت خون شهدا است خاطرنشان کرد: تجلیل از مقام شامخ شهدا و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره آنها از وظایف انسانی تمامی افراد جامعه امروز است.

استاندار گیلان با بیان اینکه مردم ایران اسلامی همواره قدردان فداکاری و از جان‌گذشتگی شهدا هستند تصریح کرد: شکوه، عظمت و حضور گسترده مردم در مراسمات و یادواره‌های شهدا ناشی از روحیه قدرشناسی و ارادت ویژه مردم نسبت به جایگاه شهدا است.

وی با تاکید بر اینکه مراسمی در خور شأن و جایگاه شهدا است که به صورت مردمی و با حضور گسترده مردم برگزار شود بیان کرد: در این مسیر فراهم کردن تمهیدات لازم جهت برگزاری هر چه بهتر این مراسمات از وظایف دستگاه‌های دولتی است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری مراسم بزرگداشت شهید خوش‌سیرت‌ محدود به یک شهرستان نیست و این شهید بزرگوار جایگاهی ملی دارد و متعلق به تمامی ملت ایران است گفت: مردم گیلان ارادت ویژه‌ای به شهدا دارند و شهید مهدی خوش‌سیرت از شهدای شاخص گیلان است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان محل زندگی این شهید بزرگوار را کانون اعزام رزمندگان گیلانی به جبهه‌های جنگ عنوان کرد و گفت: آمادگی بازسازی و حفظ این بنای گرانقدر که خاطرات این شهید وارسته در آن نهفته است در گیلان وجود دارد تا برای بازدید عموم مردم فراهم شود.

فرماندار آستانه اشرفیه نیز در این جلسه با اشاره به اینکه پاسداشت فداکاری شهدا جزء وظایف و نیاز جامعه امروز است بیان کرد: شهرستان آستانه‌اشرفیه از تمامی ظرفیت‌های خود به منظور برگزاری هرچه بهتر این مراسم مقدس استفاده می‌کند.

به گزارش تسنیم، سردار شهید مهدی خوش‌سیرت فرمانده تیپ و معاون لشکر ۱۶ قدس گیلان بود که پس از حضور موثر در ۱۶ عملیات دوران دفاع مقدس و پس از ۱۳ مرحله جانبازی سرانجام در عملیات نصر ۴ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

منبع:خبرگزاری تسنیم