حجت‌الاسلام حق‌جو کارشناس و مشاور امور خانواده :

اخلاق مداری و احترام متقابل، از رموز مهم توفیق در زندگی زناشویی است


 

اگر ما به شاخصه های #سبک‌زندگی‌اسلامی در زندگی زناشویی توجه کردیم، زندگی خوب ، آرام و توام با رضایتمندی خواهیم داشت و گرنه شاید به آسایش ظاهری برسیم اما #آرامش‌حقیقی را درک نخواهیم کرد.

➖ گلایه ای از رسانه ملی
گاهی مشاهده می‌شود که در یک سریال تلویزیونی زوج جوانی در همان روزهای آغازین زندگی، دارای خانه آن‌چنانی،‌ مبلمان و ماشین مدل بالا هستند و حال آن که با واقعیتهای امروز ما مگر چند درصد جوانها می‌توانند در همان آغاز تشکیل خانواده، از همه این امکانات برخوردار باشند.
➖ بنده در یک جلسه‌ای خطاب به برخی از مسئولان صدا وسیما عرض کردم شما با این کار ، جوانان را به نوعی #تحقیر می‌کنید؛ چرا که جوان با دیدن چنین صحنه‌هایی می‌گوید؛ من عُرضه داشتن چنین خانه‌ای را ندارم، تا آخر عمر نیز اگر تلاش کنم نمی‌توانم چنین خانه‌ای را برای خود فراهم کنم. حال آن که اکثر جوان‌ها در ابتدای زندگی خود، از داشتن پنجاه متر خانه شخصی هم محروم هستند.

➖ سوءظن و سخت گیری بیجا، ممنوع!
اگر هر کدام از طرفین نسبت به دیگری سخت‌گیری کند، طرف مقابل نیز با او سخت‌گیری خواهد کرد و از در کنار هم بودن لذت نخواهند برد و به همین خاطر است که نبی مکرم اسلام فرمودند : «اِرحم تُرحم» رحم کن تا به تو رحم شود.

? راهکار مقابله با آسیب ها و آفت های ناشی از طولانی شدن ازدواج جوانان بازگشت به سبک زندگی دینی و توجه به آموزه ها و تعالیم قرآن و اهل بیت(ع) است. چنانچه ما بخواهیم دنباله رو راه غلط و پوچ غربیها باشیم، وضعیتمان از این که هست بهتر نخواهد شد.?