شهید ابراهیم طالبی

 

شهدای دانش آموز استان گیلان شهید ابراهیم طالبی

 

وصیت نامه پاسدار شهید ابراهیم طالبی بسم الله الرحمن الرحیم ان الله اشتری من المومنین انفسهم و اموالهم بان له الجنه یقاتلون فی سبیلالله فیقتلون و یقتلون. خدا جان و مال اهل ایمان را به بهشت خریداری کرده آنها در راه خدا جهاد می کنند که دشمنان دین را بکشند یا خود کشته شوند. ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسوده ما عدم ماست. شهادت تزریق خون است بر پیکر اجتماع. (شهید مطهری)

 

نام و نام خانوادگی شهید : ابراهیم طالبی

فرزند : داود

تاریخ تولد : ۱۲/۰۶/۱۳۴۴

تاریخ شهادت : ۱۸/۰۸/۱۳۶۱

(شهدای دانش آموز استان گیلان)

محل شهادت : موسیان

وصیت نامه پاسدار شهید ابراهیم طالبی
بسم الله الرحمن الرحیم
ان الله اشتری من المومنین انفسهم و اموالهم بان له الجنه یقاتلون فی سبیلالله فیقتلون و یقتلون.
خدا جان و مال اهل ایمان را به بهشت خریداری کرده آنها در راه خدا جهاد می کنند که دشمنان دین را بکشند یا خود کشته شوند.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسوده ما عدم ماست.
شهادت تزریق خون است بر پیکر اجتماع. (شهید مطهری)
نخستین وصیتم را با نام خدا شروع می کنم خدای متعالی که مرا بیافرید خدائی که زندگی من اوست خدائی که عشقم و مراد من است و عشقی که هرگز با دیدن معشوقش سیر نمی شود. و به سوی او می روم و به یاری او می شتابم و با درود و سلام بر حجت بن الحسن حضرت مهدی(عج) تعالی و بر نائب بر حقش امام خمینی و درود و سلام بر شهدای کربلای حسین(ع) تا کربلای حسین زمان ما که با نثار خون خود درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری کردند. و به ما درس شهادت آموخته تا ادامه دهنده راهشان باشیم و سلام و درود فراوان بر امت شهید پرور و همیشه در صحنه ما.
و ای امت غیور و حزب الله تنها وصیتم به شما این است که اولا امام را تنها نگذارید امامی که استوره مقاومت و مرد تقوا و رهبر قاطع و بت شکن زمان ما است. و شما تابع ولایت فقیه باشید تا بر شما ملت آسیبی نرسد. ثانیا در صحنه باشید و گوش به فرمان امام باشید و تا آنجائیکه قدرت دارید چه معنوی و چه مادی کار کنید برای اسلام و شما ملت حزب الله تمام کارتان باید رضای خدا باشد و برای خدا کار کنید و مزدتان را هم از خدا بخواهید. ثالثا  می بینید که تمام ابر قدرتهای شرق و غرب و سلطه گران و سر سپردگان شان و ایادی داخلی دست بدست هم داده اند که جمهوری اسلامی را براندازند و شما ملت غیور همبستگی خودتان را حفظ کنید و حدت کلمه و با مشتهای گره کرده خود بر دهان تمام ابر قدرتهای شرق و غرب بزنید و در نمازهای جماعت و نماز جمعه شرکت کنید که دشمن را به لرزه در آورده است. و شما بیاری خدا بشتابید که خداوند شما را یاری خواهد کرد ما هم برای خدا رفته ایم و به آغوش شهادت شتافته ایم و صبر پیشه کنید و به پا دارید نماز را که خداوند با صابران است و شما ها مسئول هستید و باید پیام رسان خون شهیدان باشید و هشداری است که به ابر قدرتها میدیم ای شماهائیکه دم از حقوق بشر می زنید. و آنان آگاه باشند که ما بدون هدف نرفته ایم و سعی کنید قدمهایتان برای الله باشد و برای رضای خدا در کارهایتان پیروز خواهید شد و به شما پدر و مادر عزیزم و برادرم و خواهرانم امام را یاری کنید تا پای جان بایستید و در مقابل دشمنان اسلام که خداوند یار و پشتیان شما خواهد بود.
و باز هم تکرار می کنم و حرف آخرم اینست که قدر این رهبر را بدانید رهبری که همچون سد آهنین در مقابل ابر قدرتها استوار و مقاوم است.
ابر مردی که هرگز زیر بار ظلم اجنویان نرفت و نخواهد رفت. و ما با ذره وجودمان فریاد بر آوردیم و رهرو شهیدان شدیم و با قطرات خونم گفتم خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار. بقول امام که می فرماید: صدام رفتنی است و اسرائیل باید از بین برود و آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.
از عمر ما بکاه و به عمر او بیفزا

به امید پیروزی نهائی رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل
مبادا خویشتن را واگذاریم
امام خویش را تنها گذاریم
از خون هر شهیدی لاله ای هست
مبادا روی لاله پا گذاریم.
منبع : مرکز اسناد ایثارگران استان