پای درس شهید قرآنی|کسب مقام اول از میان ۱۴۰۰ قاری رزمنده/ روایت مادر از بازیگوشی‌های

کودکانه

 

به گزارش سراج هشت به نقل از تسنیم، در طول تاریخ شیعه، نام “شهید” همواره با مظلومیت توامان بوده و یادآور حضور در صحنه‌هایی که تنها مردان مرد قادرند در آن‌ها حضور یافته و نقش‌آفرینی کنند. نام “شهید” همیشه مورد عناد و دشمنی ظالمان و بزدلان تاریخ بوده است، چراکه “شهید” یادآور ظلم، ستم، تعدّی و حق‌خوری و حق‌کشی ظالمین در ادوار مختلف بوده و افشاگر ترسوها و خانه نشسته‌گان در صحنه حساس دفاع حق، حقیقت، ناموس، امنیت، جان و مال بندگان خدا است. بر همین اساس است که ترسوهای دنیا به دنبال کم‌فروغ کردن نام و چهره شهید هستند تا کمتر مجبور به پاسخگویی به وجدان بشریت و خویش باشند.

ششمین دیدار جامعه قرآنی کشور در سال جاری به خانواده شهید “علی مصطفی‌زاده اصل” اختصاص دارد. شهیدی که ۲۴ فروردین‌ماه ۱۳۴۴ در خانواده مذهبی دیده به جهان گشود و بازیگوشی‌‌ها و شیطنت‌های او به اندازه‌ای بود که انتظار نمی‌رفت روزی این کودک بازی‌گوش، قهرمان جبهه‌های نبرد شود.

از خیابان‌ها و کوچه و پس کوچه‌های محله کمیل عبور کردیم و به منزل شهید رسیدیم. وقتی وارد خانه شدیم انتظار می‌رفت، تعدادی از بستگان شهید، به استقبال مان بیایند اما فقط مادری در گوشه پذیرایی، انتظار ما را می‌کشید. هر کدام که وارد منزل می‌شدیم، با این مادر، سلام و احوال‌پرسی می‌کردیم. چند دقیقه‌ای طول نکشید که دو زن وارد منزل شدند؛ ابتدا خیال می‌کردیم این دو از اقوام نزدیک شهید هستند امّا پس از معرفی آنان از سوی مادرِ شهید مصطفی زاده به اختصار (مادرِ علی) متوجه شدیم آن‌ها از همسایگان و اقوام دور ایشان هستند و برای اینکه پیش میهمانان تنها نباشد از آنها خواسته تا به منزل ایشان بیایند؛ البته این مادر می‌دانست که تنها نیست و علی کنارش حضور دارد؛ «و لاتحسبن‌الذین قتلو فی سبیل‌الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون».

علیِ مادر، ۱۴ ساله بود که به جبهه اعزام شد و حدود ۷ سال در جبهه‌های جنوب کشور با دشمن مبارزه می‌کرد. او رتبه ۱۴ دانشگاه تهران را در کنکور بدست آورد و علی‌رغم اینکه می‌توانست در رشته پزشکی انتخاب شود، به رشته علوم سیاسی روی آورد و پاسخش به مادر که پرسیده بود چرا پزشکی را انتخاب نکردی این بود که «من دوست دارم در مسیر حق باشم و حق مظلومان را بگیرم».
شهید والامقام علی مصطفی‌زاده اصل، متولد ۲۴ فروردین ماه ۱۳۴۴ تهران از شهدای دوران دفاع مقدس است که ۲۱ د‌ی‌ماه ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل می‌شود.