دبیر جامعه ایمانی مشعر در ملایر مطرح کرد:

لزوم مشارکت اجتماعی هیئات مذهبی/ در راستای رفع مشکلات مردم تلاش کنید

 

 
دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه هیئت های مذهبی باید به سوی اجرای برنامه‌ها و مشارکت اجتماعی حرکت کنند گفت: در جایی که هیات‌های مذهبی فعالیت دارند نباید افراد فقیر و یا افرادی که به هر دلیل مشکلات درمانی، تامین جهیزیه و … دارند، وجود داشته باشد.

 

به گزارش سراج هشت، رحیم آب‌فروش عصر روز گذشته هشتم خردادماه در همایش مسئولان هیئتهای مذهبی ملایر با اشاره به اینکه یکی از مشکلات امروز در هیات‌های مذهبی بحران مخاطب است اظهار کرد: راهکار خروج از این بحران حرکت هیات‌های مذهبی به سمت هیات‌های اجتماعی است.

وی با بیان اینکه هیات‌های مذهبی باید به‌روز شوند افزود: اگر ما نتوانیم جایگاه کنونی خود را ارتقا دهیم بی‌شک فرصت‌های ارزشمندی که اهل بیت(ع) برای ما مهیا کرده‌اند را از دست خواهیم داد.

 دبیر جامعه ایمانی مشعر در کشور با اشاره به اینکه مسئولان هیات‌های مذهبی بدون هیچ چشمداشتی عمر خود را برای نگه داشتن بیرق امام حسین(ع) صرف می‌کنند گفت: مسیری که هیات‌های مذهبی می‌روند مسیر گمنامی و تعصب به اهل بیت(ع) و دین اسلام است.

وی با اشاره به  اینکه امروز هیات‌های مذهبی رقبای زیادی دارند تصریح کرد: امروز فضای مجازی به عنوان یک رقیب قدرتمند برای هیات‌های مذهبی محسوب می‌شوند.

آب‌فروش با اشاره به آسیب‌ها و تهدیدات امروز برای هیات‌های مذهبی گفت: در دوره‌های مختلف تهدیدات و آسیب‌ها وجود داشته که تیر اغلب آنها به سنگ خورده و امروز نیز باید مراقب تهدیدات باشیم.

وی با بیان اینکه هیات‌های مذهبی باید به سوی اجرای برنامه‌ها و مشارکت‌ اجتماعی حرکت کنند گفت: در جایی که هیات‌های مذهبی فعالیت دارند نباید افراد فقیر و یا افرادی که به هر دلیل مشکلات درمانی، تامین جهیزیه و … دارند، وجود داشته باشد.

 دبیر جامعه ایمانی مشعر در کشور بر لزوم استفاده از تمام ظرفیت‌های هیات‌های مذهبی تاکید کرد و گفت: مسئولان هیات‌های مذهبی باید با راه‌اندازی صندوق‌های خیریه، قرض‌الحسنه و سایر برنامه‌های  فرهنگی در راستای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

در ادامه این همایش حجت‌الاسلام حسین گروسی مدیر اداره  تبلیغات اسلامی ملایر نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۵۳ هیات مذهبی در شهرستان ملایر فعالیت دارند اظهار کرد: از این تعداد ۱۱۰ هیات شهری هستند.

وی با بیان اینکه همه هیات‌های مذهبی شهرستان دارای کارت هوشمند هستند گفت: برگزاری برنامه‌های فرهنگی، همایش هیات‌های مذهبی، کارگاه‌های آموزشی، همایش پیرغلامان، تکریم و تعظیم برنامه‌های دینی و مذهبی و مناسبتی و… از جمله برنامه‌ها و اقدامات در هیات‌های مذهبی شهرستان بوده است.

گروسی افزود: یکی از مهمترین برنامه‌های هیات‌های مذهبی شهرستان حرکت به سمت مشارکت‌های اجتماعی با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی است که در این زمینه تاکنون مناطق مختلف شهر شامل سکونتگاه‌های غیر رسمی، حاشیه شهر و.. مورد توجه قرار گرفته است.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه‌های هیات‌های مذهبی ملایر انجام کارهای عام‌المنفعه بوده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۵۰۰ میلیون تومان توسط یکی از هیات‌های مذهبی شهرستان جمع‌آوری و در کارهای عام‌المنفعه هزینه شده است.

 

نظرات بینندگان

نظری ثبت نشده است