آل‌سعود ‌‌دروغگو‌ست؛ ‌تلاش عربستان با ‌همراهی آمریکا برای توطئه‌چینی علیه ایران

 

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان آل‌سعود ‌‌را دروغگو‌ دانست و گفت:‌ عربستان تلاش دارد با ‌همراهی آمریکا علیه ایران توطئه‌چینی کند.

 

به گزارش سراج هشت، آیت‌الله رسول فلاحتی عصر امروز در جلسه تفسیر قرآن کریم در مسجد جامع بازار رشت اظهار داشت: خداوند متعال قرآن را از انواع تحریف حفظ می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه اکثر علمای شیعه و سنی معتقد هستند که قرآن کریم تحریف نشده است عنوان داشت: علمایی مانند شیخ مفید و شیخ طوسی بر این مسئله تاکید داشتند.

آیت‌الله فلاحتی با تعداد اندکی از علمای شیعه و اهل‌سنت اعلام می‌کنند که قرآن تحریف شده است ابراز داشت: یکی از علمای بزرگ شیعه به نام “سید مرتضی” در کتابی بر این مسئله تاکید کرده است که قرآن تحریف نشده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه “حاج حسین نوری” که از علمای شیعه است در کتابی ۱۸۰ روایت از فردی فاسد‌العقیده به نام احمد ابن محمد سیاری آورده است که براساس آن روایت قرآن کتابی تحریف شده معرفی می‌شود افزود: این فرد فاسدالعقیده معتقد بود که ۱۰ جزء از قرآن کریم حذف شده است.

وی با اشاره به علل نوشتار این کتاب توسط یک عالم شیعه گفت: “آقا بزرگ نوری” از شاگردان “حاج حسین نوری” است و در این باره گفته است که استادش این روایات را جمع آوری کرده و قصد پاسخگویی به آنان را داشت اما با قبل از تکمیل آن کتاب را بدون اطلاع او به چاپ رساندند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه باور شیعیان این است که قرآن قابل تحریف نیست اظهار داشت: متاسفانه علمای برخی از مذاهب شیعه را به اعتقاد بر قابل تحریف بودن قرآن محکوم می‌کنند.

آیت‌الله فلاحتی عدم آگاهی از شان نزول آیات را یکی از مشکلات امروز دانست و خاطرنشان کرد: امیرالمومنین حضرت علی(ع) تمام آیات قرآن را با شان نزول آن‌ها کتابت کردند و براساس روایات آن قرآن در حال حاضر نزد امام زمان(عج) است.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ تهمت‌ها و دروغ‌های بسیاری به شیعیان نسبت شده داده است، افزود: در سال‌های دور یکی از علمای آل سعود برای بررسی قرآن‌های ایران به کشورمان سفر کرد و در هنگام خروج از کشور به خبرنگاران ما گفت که هیچ کدام از قرآن‌های ایران تحریف شده نیست اما به محض ورود به عربستلن حرف خود را تغییر داد.

امام جمعه رشت آل‌سعود را دولتی دروغگو دانست و خاطرنشان کرد: امروز شاهد هستیم که دولت آل سعود با همراهی آمریکا در تلاش است تا ایران را در مجامع بین المللی به عنوان عامل حادثه ۱۱ سپتامبر معرفی کند.

آیت‌الله فلاحتی حضور “سعد الحریری” را معضلی برای کشور لبنان دانست و تصریح کرد: کشورهای مانند عربستان عربده‌کش‌های جهانی هستند و نمونه ای از کارهایشان ربایش فردی سه تابعیتی مانند “سعد الحریری” است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه علمای وهابی به طلبه‌هایشان یاد داده‌اند که با روحانیون ایرانی وارد بحث نشوند افزود: طلبه‌های وهابی زمانی که از پاسخ دادن به روحانیون ایرانی ناتوان می شوند به آنها توهین می‌کند.

امام جمعه رشت با اعلام اینکه اساتید دانشگاه الازهر مصر اعلام کردند که عربستان بلای جان جهان است عنوان داشت: عالمان دینی در کشور عربستان درباری هستند و عقاید دولت سعودی را منتشر می کنند.