کاری از مؤسسه قرآنی «حنیف»؛

رونمایی از انیمیشن قرآنی «راز شادی» در نمایشگاه قرآن مشهد

 

 
همزمان با پنجمین شب بازگشایی سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد از انیمیشن قرآنی «راز شادی» با حضور فعالان قرآنی رونمایی شد.

 

به گزارش سراج هشت به نقل از حلقه وصل، مؤسسه قرآنی «حنیف» سال‌های بسیاری است که در حوزه قرآن در مشهد فعال بوده و اکنون در شهرستان طرقبه و شاندیز به فعالیت خود در این حوزه ادامه می‌دهد.

اولین انیمیشن با محتوای قرآنی توسط مؤسسه «حنیف» ساخته شده که با توجه به محتوای تأثیرگذار آن از سوی شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی مشهد مورد حمایت قرار گرفت.

اعظم رضوی، گردآورنده محتوای انیمیشن قرآنی «راز شادی» در این خصوص اظهار کرد: انیمیشن «راز شادی» در دو دنیا از زیبایی ها به تصویر کشیده شده که شامل دنیای زیبا و جذاب پروانه های شاد و زنبورهای پرتلاش است.

وی افزود: زنبورهای پرتلاش به دنبال راهی برای رشد و پیشرفت در امور کاری خود هستند که متوجه اکسیری در زندگی پروانه‌ها شده و به دنبال کشف آن راز می روند.

رضوی بیان کرد: راز شادی پروانه‌ها در واقع آغاز کار با بیان «بسم الله الرحمن الرحیم» است که در قالب انیمیشن چهار دقیقه ای به تصویر کشیده شده است و ضمن اینکه برای کودکان جذابیت دارد، باعث می‌شود کودک از همان زمان کودکی کارهایش را با نام خدا آغاز کند چرا که در این انیمیشن منشأ نشاط و شادی شروع هر کار با نام خدا نشان داده شده است.

این هنرمند فعال در عرصه قرآن ابراز کرد: جمع آوری محتوای انیمیشن بر اساس داستان‌ها و قصص قرآنی یک سال به طول انجامید و کار ساخت انیمیشن به کارگردانی حجت‌الاسلام پورحسینی در طول مدت شش ماه به سرانجام رسید.

یادآور می شود، همزمان با پنجمین شب بازگشایی سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد از انیمیشن قرآنی «راز شادی» با حضور فعالان قرآنی رونمایی شد.