روایت قاریان بین‌المللی از انس با “قرآن کریم”+فیلم

 

محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان بین‌‌المللی در بقعه فاطمه اخری(س) رشت برگزار شد.

 

به گزارش سراج هشت به نقل از تسنیم از رشت، محفل انس با قرآن کریم با حضور “حمید شاکرنژاد” و “حسین رفیعی” از قاریان بین‌المللی و ممتاز قرآن کریم در بقعه فاطمه اخری(س) رشت برگزار شد.

حسین رفیعی در حاشیه این مراسم با حضور در مقابل دوربین تسنیم گفت: ماه رمضان ماهی است که عموم مردم جهان آن را به‌عنوان “ماه قرآن” می‌شناسند و افرادی که در طول سال توفیق قرائت قرآن پیدا نمی‌کنند در این ماه موفق به قرائت آن می‌شوند.

وی قرآن کریم را معجزه الهی و کتابی برای برنامه‌ریزی زندگی بشر دانست و اظهار داشت: قاریان قرآن کریم نیز به همانند سایر مردم در این ماه انس بیشتری با قرآن داشته و به این ریسمان الهی چنگ می‌زنند.

این قاری ممتاز قرآن کریم با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای برگزاری محافل انس با قرآن افزود: برگزاری این مراسمات مقدمه تامل، تعقل، تدبر و عمل به دستورات قرآن کریم را ایجاد می‌کند.

رفیعی با تاکید بر لزوم برگزاری منسجم محافل انس با قرآن خاطرنشان کرد: عدم توجه به برگزاری این محافل سبب می‌شود تا تامل و تدبر در قرآن کریم در جامعه با تأخیر انجام شود.

حمید شاکرنژاد نیز در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم ماه رمضان را “ماه بهار قرآن” نامید و تصریح کرد: بر اساس آیات قرآن، این کتاب الهی در این ماه نازل شده است.

این قاری بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به فضایل قرائت قرآن کریم در ماه مبارک رمضان ابراز داشت: براساس روایات، خواندن یک آیه قرآن در این ماه ثوابی برابر با ختم قرآن دارد.

وی روزه گرفتن و ترک محرمات را عوامل نزدیکی انسان به خداوند متعال در ماه رمضان دانست و گفت: برگزاری محافل قرآن سبب افزایش انس مردم با این کتاب الهی می‌شود.

شاکرنژاد برگزاری محافل انس با قرآن کریم را زمینه‌ساز تدبر مردم در قرآن و عمل کردن به دستورات آن دانست و اظهار داشت: برگزاری چنین محافلی باعث قرآنی‌تر شدن زندگی‌ها می‌شود.

این قاری بین‌المللی قرآن کریم خاطرنشان کرد: نباید برگزاری محافل انس با قرآن کریم را فقط منحصر به ماه مبارک رمضان دانست بلکه برگزاری چنین مراسماتی باید در طول سال تداوم داشته باشد.