گیلان| مستند “فرمانده حسین” در رشت رونمایی شد + تصاویر

 

مستند “فرمانده حسین” با موضوع بررسی زندگی شهید مدافع‌حرم “مرتضی حسین‌پور شلمانی” و کتاب “ساقیان حرم” با موضوع بررسی ابعاد زندگی این شهید والامقام و شهید مدافع حرم “سعید مسافر” در رشت رونمایی شد.

 

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان در این مراسم سالروز فتح خرمشهر را روز قدرت‌نمایی قدرت خدا دانست و اظهار داشت: عملیات به قدری بزرگ بود که صحنه سیاسی منطقه را تغییر داد.

سردار محمد عبدالله‌پور تقدیم ۲۶۰ شهید در عملیات “الی بیت‌المقدس” را افتخار گیلانیان دانست و تصریح کرد: امروز شاهد هستیم که شهدای مدافع حرم با الگوگیری از رزمندگان دفاع مقدس مسیر سعادت را پیمودند.

وی با اشاره به اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری زندگی شهدای مدافع حرم شبیه افسانه است ابراز داشت: شهید “حسین قمی” به چنان رشد وبالندگی رسیده بود که جایگزین کردن فردی به جای او غیرممکن بود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه خون شهدای مدافع حرم زمینه آزادسازی فلسطین را فراهم می‌کند خاطرنشان کرد: وحشی‌گری‌های مستکبران جهانی آن‌ها را به نابودی نزدیک کرده است.

پدر “شهید مرتضی حسین‌پور شلمانی” نیز در این جلسه با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست گفت: “حسین قمی” بیش از ۱۱ سال در جبهه‌های مقاومت حضور داشت و ۱۳۰ عملیات را فرماندهی کرد.

وی با اعلام اینکه “حسین قمی” فرماندهی گروه‌هایی مانند “نجبا”، “حیدریون” و “حشد‌الشعبی” را بر عهده داشت تصریح کرد: همرزمان “حسین قمی” بعد از شهادتش به او لقب “بطل ‌الابطال” را دادند.

پدر این فرمانده شهید مدافع حرم با بیان اینکه سردار مقدم‌فر مشاور عالی فرمانده سپاه، “حسین قمی” را فرمانده شهید “حججی” معرفی کرده است ابراز داشت: “حسین قمی” شهید تمام جهان اسلام است.

وی تبعیت از ولایت فقیه را پیام تمامی شهدا دانست و خاطرنشان کرد: امروز عده‌ای واداده سیاسی در داخل کشور تلاش می‌کنند تا ناتوانی و ناکارآمدی خود را به پای نظام جمهوری اسلامی بنویسند.

پدر “شهید حسین‌پور شلمانی” در پایان گفتند:امروز هرکسی نظام اسلامی را ناکارآمد جلوه دهد به خون شهدا خیانت کرده است.