با هدف تلفیق آراء،‌ تجمیع نظرات و هم‌افزایی؛

 

نشست فصلی ستایشگران آئینی استان گیلان برگزار شد

 

سومین نشست فصلی ستایشگران آئینی استان گیلان ویژه مداحان،‌ شعرای آئینی و مدیران هیئات مذهبی به‌همت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و جامعه ایمانی مشعر در رشت برگزار شد.

 

حجت الاسلام روح الله متقی دبیر جامعه ایمانی مشعر در استان گیلان به سراج هشت گفت: سومین نشست فصلی ستایشگران آئینی استان گیلان ویژه مداحان،‌ شعرای آئینی و مدیران هیئات مذهبی به‌همت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان و جامعه ایمانی مشعر  در سالن جلسات دانشگاه علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

وی بیان داشت: یکی از اجزای تشکیل‌دهنده جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی کارگروه هیئت‌های مذهبی است که جامعه ایمانی مشعر به نوعی زیرمجموعه آن محسوب شده و متولی اصلی برگزاری این نشست هم‌اندیشی و صمیمی محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام روح‌الله متقی خاطرنشان کرد:‌ سلسله نشست‌های ستایشگران آئینی معمولاً به صورت فصلی در طول سال برگزار می‌شود و در آن مداحان و بسیاری از مجموعه‌های فرهنگی استان گیلان به تلفیق آراء،‌ تجمیع نظرات و هم‌افزایی بیشتر جهت اجرای برنامه‌های مذهبی می‌پردازند.

وی با اشاره به موضوع نزدیک بودن ماه مبارک رمضان نیز بیان داشت:‌ یکی از فواید مؤثر برگزاری چنین نشست‌هایی علاوه بر ایجاد ارتباط دو طرفه بین هیئت‌های مذهبی و مداحان اهل بیت(‌ع)‌ و تشریح نوع برنامه‌های تدارک دیده شده و قابل ارائه در این ماه توسط هیئت‌های مذهبی است.

دبیر جامعه ایمانی مشعر در استان گیلان ابراز داشت:‌ دنبال کردن یک مسیر مشخص در ایام ماه مبارک رمضان و ارائه برنامه‌های مذهبی هم‌سو و پربارتر کردن آن‌ها از سوی مداحان اهل بیت(‌ع)‌ و هیئت‌های مذهبی از دیگر اهداف مهم برگزاری این نشست صمیمی است.

وی با تأکید بر اینکه در این جلسات به سئوالات مختلفی پاسخ داده می‌شود تصریح کرد:‌ با توجه به امکان ایجاد شبهه و سئوالات گوناگون برای هیئت‌های مذهبی و مداحان، امکان پاسخگویی و روشنگری درباره آن‌ها توسط کارشناسان مربوطه در این جلسات به‌خوبی فراهم می‌شود.

دبیر جامعه ایمانی مشعر در استان گیلان ابراز داشت:‌ یکی دیگر از اهداف برگزاری این نشست‌ها شناسایی هیئت‌های مذهبی،‌ عوامل اصلی و عناصر گرداننده آن‌ها در سراسر استان گیلان است تا ضمن ایجاد هم‌افزایی مؤثر چندجانبه با آنان امکان ایجاد ارتباطات مداوم با آنان فراهم شود.

یادآور می شود، سومین نشست فصلی ستایشگران آئینی استان گیلان با شرکت مداحان برجسته اهل بیت(‌ع)‌،‌ اعضای هیئت‌های مذهبی استان گیلان و با حضور حاج حسین سازور از مداحان برجسته استان تهران برگزار شد و در آن راهکارهای لازم جهت ایجاد غنای بیشتر در برنامه‌های مذهبی و ایجاد ارتباط ویژه بین هیئت‌های مذهبی و مداحان مورد بررسی قرار گرفت.