تشریح فعالیت‌های انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در نمایشگاه کتاب


بیست کتاب عکس دفاع مقدس در نمایشگاه

 

عضو انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس گفت: این انجمن با بیست عنوان کتاب در سی‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شرکت کرده که سه عنوان آن جدید و چاپ اولی هستند.

به گزارش حلقه وصل، علی فریدونی عکاس پیشکسوت دفاع مقدس اظهار کرد: آثار دلاوان روایت تصویری استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس، مجموعه‌ی عکاسان جنگ شامل دو جلد با عناوین اباصلت بیات و مریم کاظم‌زاده که در دو قطع خشتی و جیبی قبل از برپایی نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شده سه اثر جدید ارایه شده در غرفه‌ی این انجمن در نمایشگاه کتاب تهران است.

وی افزود: انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس با آغاز دهه ۸۰ فعالیت خود را با جمع‌آوری عکس‌‌ها و نگاتیوهای انقلاب و دفاع مقدس که به دلیل شرایط نامناسب نگهداری و پراکندگی در حال از بین رفتن بود با تاسیس یک بانک عکس حرفه‌ای برای شناسایی و ساماندهی عکس‌‌های دوران دفاع مقدس آغاز کرد.

فریدونی در پایان از تمامی کسانی که در حوزه‌ی دفاع مقدس فعالیت می‌‌کنند بویژه دانشگاهیان، نویسندگان، پژوهشگران و مولفان آثار دوران هشت ساله‌ی دفاع مقدس خواست تا برای تامین عکس‌‌های مورد نیاز خود به غرفه‌ی این انجمن در نمایشگاه کتاب تهران مراجعه کنند.

وی افزود: انجمن عکاسان دفاع مقدس تسهیلات لازم را در اختیار مراجعان قرار خواهد داد.

غرفه‌ی انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در شبستان اصلی مصلی در راهروی ۶ غرفه ۳۲ تا پایان برگزاری نمایشگاه آماده‌ی ارایه خدمات به بازدیدکنندگان است.