فرزند آیت‌الله بهجت(ره) “سلوک الی الله” را عاملی برای ماندگاری نام انسان‌ها در طول تاریخ دانست و گفت: همراه شدن علم و عمل انسان را به “سلوک الی الله” می‌رساند.

به گزارش خبرگزاری سراج هشت، حجت‌الاسلام والمسلمین علی بهجت فومنی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت، ضمن تشریح علل ماندگاری نام علمایی مانند آیت‌الله بهجت(ره) اظهار داشت: ماندگاری افراد به آثاری است که از آن‌ها باقی می‌ماند.

فرزند آیت‌الله بهجت(ره) با بیان اینکه کسب مقامات علمی و عملی یکی دیگر از راه‌های ماندگاری نام انسان‌ها است ابراز داشت: همراه شدن علم، عمل و معرفت سبب بالا رفتن مقام انسان‌ها می‌شود.

بهجت فومنی “سلوک الی الله” را عاملی برای ماندگاری نام انسان‌ها در طول تاریخ دانست و تصریح کرد: همراه شدن علم و عمل، انسان را به “سلوک الی الله” می‌رساند.

وی با بیان اینکه آیت‌الله بهجت(ره) به بالاترین مقام علمی که برای بشر قابل دسترسی بود رسید خاطرنشان کرد: خاکی بودن و عبد بودن آیت‌الله بهجت(ره) سبب سلوک او شد به قدری که حتی راضی نبود کسی از مقاماتش آگاه شود.

فرزند آیت‌الله بهجت(ره) به‌عنوان یکی از نزدیک‌ترین افراد به وی اظهار داشت: از آیت‌الله بهجت(ره) آموختم که برای هر هدفی به جز هدف الهی تلاش کنیم، مغلوب شده و شکست می‌خوریم.

بهجت فومنی با تاکید بر اینکه همگامی علم و عمل صالح، آیت‌الله بهجت(ره) را به مقام اعلمیت رسانده بود خاطرنشان کرد: آیت‌الله بهجت به مقام معظم رهبری گفته بود راضی نیست که کسی در جایی نام مرا ببرد و تمجید کند.