به همت سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس؛

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس «رسام» برگزار می شود

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس «رسام» از سوی سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس برگزار می‌شود.

 

 

سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس با هدف بازشناسی نقش دوران هشت سال حماسه و ایثار و انعکاس حماسه آفرینی‌های مردان و زنان این سرزمین در آن دوران، جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس «رسام» را برگزار می‌کند.

پاسداشت مدافعان حرم و تعالی فرهنگ و هنر دفاع مقدس در بین فیلم‌سازان جوان از دیگر اهداف این جشنواره است و در جریان فراخوان این جشنواره ۱۰ اثر در چهار قالب فیلم‌نامه، فیلم کوتاه داستانی، فیلم مستند و نماهنگ «پویانمایی» از همدان به دبیرخانه جشنواره فیلم کوتاه «رسام» ارسال شده است.

در بخش فیلم‌نامه، آثاری همچون «قارچ سمی» اثر «امین لطفی‌شهپر»، «به رنگ سرو» و «خانه امن است» اثر «ندا عباسی» و «وضعیت سفید» اثر «فاطمه شیرسرکانی» به این جشنواره ارسال شده‌اند. ۲ فیلم کوتاه داستانی «برای پدرم» اثر «اکبر تراب‌پور» و «وضعیت سفید» اثر «فاطمه شیرسرکانی» موفق به راهیابی به نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه رسام شدند.

در بخش فیلم مستند نیز اثر «سرباز» ساخته «اکبر تراب‌پور» و «صوفی» ساخته «سید وحید حسینی»، همچنین در بخش نماهنگ ۲ اثر «هدیه» و «بابام شده ستاره» ساخته «مهدی جهانگیری‌مشرف» به جشنواره ارسال شده‌اند.

نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «رسام» از ۱۲ تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری در شهر آبادان برگزار خواهد شد.