رشت| هدیه “سردار سلیمانی” به فرزند شهید مدافع حرم + تصاویر

در مراسم پنجمین سالگرد شهید مدافع حرم “امیررضا علیزاده” در رشت هدیه‌ای از سوی سردار قاسم سلیمانی توسط سردار کریم‌پور به فرزند شهید علیزاده اهدا شد.

 

به گزارش سراج هشت به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، در مراسم پنجمین سالگرد شهید مدافع حرم “امیررضا علیزاده” شامگاه پنجشنبه با حضور جمعی از مردم ولایتمدار شهر رشت در مسجد امام‌ رضا(ع) این شهر برگزار شد هدیه‌ای از سوی سردار قاسم سلیمانی توسط سردار کریم‌پور به فرزند شهید علیزاده اهدا شد.

مشاور ویژه فرماندهی کل سپاه در دوران دفاع مقدس در این مراسم اظهار داشت: خدای متعال پیامبران الهی را به‌عنوان واسطه میان خود و مردم انتخاب کرده است تا بتواند با مردم سخن بگوید.

سردار احمد کریم‌پور با تاکید بر اینکه ائمه اطهار(ع) بعد از بعد از پیامبراکرم(ص) واسطه میان مردم و خدا هستند ابراز داشت: امام زمان(عج) دستور دادند که در دوران غیبت او باید از علمای الهی تبعیت کرد.

این یادگار دوران دفاع مقدس با اشاره به قیام امام خمینی(ره) و برپایی حکومت اسلامی در کشور ایران خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب تمام دنیا دید که برای نخستین بار یک عالم الهی حکومت اسلامی برپا کرده است.

کریم‌پور با بیان اینکه قیام امام خمینی(ره) سبب احیا شدن مذهب شیعه شد تصریح کرد: امروز نگاه استقلال طلبی، آزادیخواهی و پایداری مقام معظم رهبری سبب شده است تا بسیاری از مردم جهان از ایشان تبعیت کنند.

وی با تاکید بر اینکه به فرموده مقام معظم رهبری امروز زنده نگه‌داشتن یاد و سیره شهدا امری واجب است ابراز داشت: ایشان فرموده‌اند که برخی افراد معاند و مخالف انقلاب در تلاش هستند تا نور شهدا را خاموش کنند اما موفق نمی‌شوند.

مشاور ویژه فرماندهی کل سپاه در دوران دفاع مقدس شرکت کنندگان در مراسمات یادواره شهدا را ثروت‌های امام زمان(عج) دانست و خاطرنشان کرد: امروز کشور و مردم ما هرچه دارند از برکت خون شهدا دارند.

کریم‌پور ضمن تشریح جایگاه رفیع شهدای دوران دفاع مقدس ابراز داشت: بسیاری از علمای بزرگ اسلام مانند آیت‌الله بهجت(ره) و مقام معظم رهبری برای خودسازی در مناطق جنگی حضور پیدا می‌کردند تا از برکات معنوی آن بهره‌مند شوند.

این یادگار دوران دفاع مقدس با اشاره به آیات قرآن کریم و تاکید بر اینکه شهدا همواره زنده هستند اظهار داشت: امروز خانواده‌های شهدا با شهیدانشان زندگی می‌کنند و مشکلاتشان را با آن‌ها در میان می‌گذارند‌‌.

کریم‌پور با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری شهدای مدافع حرم در غربت و برای حفظ اسلام به میادین جنگ عازم شدند ابراز داشت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند که هر شهید مدافع حرم اجر دو شهید را می‌برد‌.

وی با اعلام اینکه رئیس جمهور روسیه، مقام معظم رهبری را با حضرت مسیح(ع) مقایسه کرده است ابراز داشت: به عقیده پوتین تا زمانی که تفکر رهبری در کشور ایران پیاده شود هیچ خطری کشور را تهدید نمی‌کند.

مشاور ویژه فرماندهی کل سپاه در دوران دفاع مقدس با اشاره به اهمیت نابودی داعش در منطقه خاورمیانه و پیروزی جبهه مقاومت اسلامی گفت: مفتی‌های وهابی و داعشی، تمام شیعیان ایران، عراق، لبنان و یمن را کافر می‌دانستند.

کریم‌پور ملت ایران را تنها ملتی دانست که می‌تواند در برابر استکبار جهانی بایستد و اظهار داشت: شکست آمریکا در بیابان‌های طبس نمونه‌ای از برکت خون شهدا است.

این یادگار دوران دفاع مقدس با تاکید بر اینکه به فرموده مقام معظم رهبری، کشور ایران نه سلاح اتمی دارد و نه قرار است داشته باشد تصریح کرد: به فرموده ایشان دشمن در هر سطحی که به ما حمله کند در همان سطح با او مقابله می‌کنیم.

به گزارش تسنیم قرائت دلنوشته‌ای توسط فرزند شهید علیزاده و ذکر مصیبت سیدالشهدا(ع) از دیگر بخش‌های این مراسم بود.