دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان:

شعائر اسلامی در جشن‌های ائمه اطهار (ع) رعایت شود

 

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با تأکید بر تعظیم شعائر در جشن‌های نیمه شعبان گفت: همین‌که جمعی در حرم شهدای گمنام بنشینند و با احترام جشن را برگزار کنند دل امام را شاد می‌کند.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید مهدوی در جشن میلاد اباعبدالله الحسین (ع)، امام سجاد (ع) و حضرت عباس (ع) در حرم شهدای گمنام بوستان ملت رشت اظهار کرد: هرکس که امام حسین (ع) را درک کند تا آخر عمر نوکری‌اش را خواهد کرد.

وی با بیان اینکه عشق به مهدی موعود عشقی فطری است و به دین و مذهب خاصی ارتباط ندارد گفت: انسان به دلیل عدالت‌خواهی و به‌واسطه زیبادوستی به دنبال مولایی است که به‌وسیله او خوبی‌ها در جامعه استقرار پیدا می‌کند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با تأکید بر اینکه تمام ادیان معتقد به آمدن منجی هستند افزود: شیعیان به برکت ائمه معصومین معتقدند که امام زمان (عج) جایی نرفته که بیاید بلکه هست و ظهور خواهد کرد.

وی با بیان اینکه حسینی شدن در گرو این است که نوکری امام زمان (عج) را کنیم افزود: اگر می‌خواهیم برای امام حسین (ع) نوکر هیئتی خوبی باشیم باید بدانیم که اباعبدالله امام زمان (عج) خود را دوست دارد و می‌خواهد ما نوکر خوبی برای او باشیم.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه نشانه‌های آخرالزمان در حال پدیدار شدن است تصریح کرد: در آخرالزمان وقتی امام ظهور پیدا می‌کند جوان اهل کتاب از همه افراد زودتر به امامش لبیک می‌گوید.

مهدوی بزرگ‌ترین ظلم تاریخ بشری را ظلم به اباعبدالله دانست و گفت: این ظلم توسط آشنایان امام به ایشان شد و زنگ خطری برای همه شیعیان است.

وی با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در جشن‌های اهل‌بیت تصریح کرد: باید جشن اهل‌بیت متناسب با شأن ائمه معصومین برگزار شود؛ لزومی ندارد جشن ائمه با آلات موسیقی برگزار شود بلکه دستگیری از خانواده فقرا و نیازمندان است که دل اهل‌بیت (ع) را شاد می‌کند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با تأکید بر تعظیم شعائر در جشن‌های نیمه شعبان بیان کرد: همین‌که جمعی در حرم شهدای گمنام بنشینند و با احترام جشن را برگزار کنند دل امام را شاد می‌کند.

مهدوی با ابراز گلایه از جشن‌های کذایی برای ائمه معصومین تصریح کرد: این جفاست که پول چندمیلیونی توسط شهرداری، ارشاد و دیگر سازمان‌ها برای کنسرت موسیقی خرج می‌شود اما مردم در حاشیه شهر محتاج نان شب خودشان هستند.

وی با تأکید بر فرح قلبی برای مؤمنین در جشن‌های نیمه شعبان گفت: یکی از آداب مذهبی در عصر غیبت شیعه آخرالزمان عریضه‌نویسی است؛ یعنی باید بتوانیم درد و دل خصوصی خود را روی کاغذ برای پدر معنوی (امام زمان) خود بنویسیم و در رودخانه‌ای که آب آن پاک و زلال باشد بیندازیم.