امام‌جمعه رشت:

جامعه فاقد مطالبه گری، جامعه‌ای مرده است

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه جامعه‌ای زنده است که مردمش روح مطالبه گری داشته باشند تصریح کرد: مسئولانی که در جوامع غیر مطالبه گر حضور دارند دور از اشتباه نیستند لذا باید گفت جامعه‌ای که مردم روح مطالبه گری ندارند آن جامعه مرده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان رشت با اشاره به ۲۷ رجب و سالروز بعثت رسول اکرم (ص) اظهار کرد: خداوند در قرآن بعثت را ازجمله منت‌های معبود برای بندگانش دانستند و خاتم رسولان را برای هدایت بشری مبعوث کرد.

وی هدف اصلی و اولیه بعث را هدایت انسان به‌سوی الهی و دوری از طاغوت دانست افزود: بندگی مردم در برابر معبود، پرورش و تربیت انسان، از اهداف رسالت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اذعان به اینکه مردم باید خود و دیگران را برای رسیدن به قرب الهی تربیت کنند گفت: اقامه عدل و قسط در جامعه اسلامی از دیگر اهداف بعث است لذا اجرای قوانین اجتماعی انسان باید بر مبنای کتاب خدا باشد.

خطیب جمعه رشت با اشاره به رهایی بشر از غل و زنجیرها به‌عنوان هدف بعثت بیان کرد: رسولان آمدند تا غل و زنجیر را از انسان‌ها بگیرد و حریت را به آن ببخشند.

وی با بیان اینکه جامعه‌ای زنده است که مردمش روح مطالبه گری داشته باشند تصریح کرد: مسئولانی که در جوامع غیر مطالبه گر حضور دارند دور از اشتباه نیستند لذا باید گفت جامعه‌ای که مردم روح مطالبه گری ندارند آن جامعه مرده است.