نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان،حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رسول فلاحتی در شب شهادت امام موسی کاظم علیه‌السلام در مرقد مطهر فاطمه اخری سلام‌الله علیها شهر رشت اظهار کرد: شیوه تربیت نوجوانان و جوانان باید نسخه به‌روز سیره اسلام باشد.

امام‌جمعه رشت با اشاره به اینکه عباسیان بانام پیغمبر و شعار حمایت از آل پیامبر (ص) دست به ظلم با امام موسی کاظم علیه‌السلام زدند افزود: عباسیان در ظاهر از آل پیامبر (ص) حمایت می‌کردند اما در باطن به‌گونه‌ای دیگر عمل می‌کردند که در جامعه فعلی نیز برخی‌ها بر این نوع از سیاست پایبند هستند.

فلاحتی با اشاره به نوع رفتار امام موسی کاظم علیه‌السلام در دوران خفقان حکومت هارون گفت: تمام رفتار و سکنات امام موسی کاظم علیه‌السلام توسط مأموران حکومت تحت نظر بود و هرگونه نشر دین از سوی آن‌ها سرکوب می‌شد.

وی با بیان اینکه حفظ دستاوردهای امام صادق علیه‌السلام از مهم‌ترین دستاوردهای امام موسی کاظم علیه‌السلام بود افزود: حفظ شاگردان تربیت‌شده مذهب شیعه و دانش‌پژوهانی علمی در دوران امامت امام جعفر صادق علیه‌السلام از مهم‌ترین یادگارهای امام موسی کاظم علیه‌السلام است.

ایشان با بیان اینکه برای برون‌رفت از مشکلات باید با وحدت و دین‌داری تلاش کرد افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب هیچ مشکی غیرقابل‌حل نیست و این مهم شعار نیست بلکه برگرفته از شعور و منطق است.

فلاحتی با تأکید بر اینکه خانواده‌ها باید جوانان و نوجوان خود را دریابند بیان کرد: سیره تربیت نوجوانان و جوانان همان نسخه اسلام است اما شیوه‌های تربیت باید به‌روز و آنلاین باشد.

وی بر لزوم بسیج همه‌جانبه مراکز مهد و کودک، آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها در تربیت نسلی دین‌دار تأکید کرد و گفت: بیان سخنان ائمه سلام‌الله علیها دل‌ها را زنده می‌کند و راه را به ما نشان می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به صفت کظم در امام موسی کاظم علیه‌السلام افزود: حضرت در مواجهه با مشکلات کظم غیظ می‌کرد و با ملایمت و رفتاری نرم با دیگران رفتار می‌کرد.