به گزارش سراج هشت به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، جمعی از فعالان فرهنگی و جوانان استان گیلان عصر امروز و همزمان با فرارسیدن ایام درختکاری در بوستان مسکن مهر رشت به نام شهدای مدافع حرم گیلان نهال غرس کردند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: اهل بیت عصمت و طهارت هزار و چهارصد سال پیش به کاشتن درخت تاکید داشتند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سعید مهدوی کاشتن درخت را نوعی صدقه جاریه دانست و عنوان داشت: حفظ و حراست از فضای جنگل و محیط زیست وظیفه‌ای دینی و شرعی بر دوش تمام مسلمانان است.

وی با اشاره به حضور فعالان فرهنگی و جوانان مذهبی گیلان در این مراسم ابراز داشت: اجرای این طرح سبب می‌شود تا فرهنگ درختکاری و حفاظت از محیط زیست در جوانان و نوجوانان نهادینه شود.

مهدوی با انتقاد از مدیریت ناکارآمد در حوزه محیط زیست و حضور افرادی که در این حوزه به‌دنبال کسب ثروت هستند تصریح کرد: محیط زیست ما در حال حاضر به شدت آسیب دیده است.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان با بیان اینکه برخی افراد از محیط زیست فقط در شعارهای سیاسی خود یاد می‌کنند خاطرنشان کرد: نجات محیط زیست به حرکتی انقلابی نیاز دارد.

یکی از نوجوانان حاضر در این مراسم نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: امروز در این مکان جمع شدیم تا با کاشت درخت نام و یاد شهدای مدافع حرم گیلان که جانشان را فدای اسلام کردند زنده نگه داریم.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم