مسابقه عکاسی معماری با اهداف شناخت و معرفی حقایق نهفته در هویت معماری ایرانی اسلامی، بررسی سبک زندگی اسلامی در معماری ایرانی، بررسی نسبت تاریخ و هویت در معماری معاصر ایران، تأثیر عناصر کالبدی محیط بر فرهنگ و هویت، بررسی علل و عوامل اغتشاش در هویت معماری به همت مرکز معماری اسلامی حوزه هنری برگزار می‌شود.

شرکت در این مسابقه برای همه علاقه‌مندان آزاد است و هر شرکت‌کنندگان می‌توانند حداکثر ۱۰ عکس دیجیتال را با فرمت (jpg) و (۳۰۰ dpi) و ضلع کوچک عکس ۳۰ سانتیمتر ارسال کنند. شرکت‌کنندگان باید فرم ثبت‌نام در مسابقه را از سایت  www.irac.ir تهیه‌کرده و پس از تکمیل بر روی DVD ذخیره کنند.

جوایز این مسابقه نیز به این صورت اعلام شده است که به نفر اول ۵۰ میلیون ریال، نفر دوم ۳۰ میلیون ریال  و نفر سوم ۲۰ میلیون ریال پرداخت خواهد شد. در ضمن به ازای هر اثر برگزیده و راه‌یافته به نمایشگاه مبلغ ۸۰۰ هزار ریال به‌عنوان حق‌التألیف به عکاس اثر پرداخت می‌شود. آخرین‌ مهلت ارسال آثار به دبیرخانه مسابقه هفدهم فروردین‌ماه سال جاری و داوری آثار سی و یکم فروردین ۹۶ است.

افتتاحیه نمایشگاه آثار انتخابی این مسابقه، سوم اردیبهشت ۹۶ اعلام‌شده است و تا روز اختتامیه و اعلام نتایج در تاریخ هفتم اردیبهشت سال آینده این نمایشگاه جهت بازدید علاقه‌مندان ادامه خواهد داشت.

علاقه‌مندان می‌توانند متن کامل فراخوان را از سایت www.irac.ir دریافت و  آثار خود را به دبیرخانه مسابقه به نشانی تهران، انتهای خیابان فلسطین(پایین‌تر از تقاطع جمهوری)، خیابان لقمان الدوله ادهم، پلاک۷۷،  مرکز معماری حوزه هنری ارسال کنند.

هویت در معماری از نگاه دوربین