آیت‌الله سید محمد قائم مقامی، استاد حوزه و دانشگاه، در جمع خبرنگاران باشگاه «پویا» طی سخنانی با اشاره به مصادف بودن یوم‌الله ۲۲ بهمن‌ماه و شب شهادت حضرت زهرا(س) گفت: حضرت زهرا(س) با تمام وجود خود را فدای ولایت کردند. بازخوانی اهداف انقلاب اسلامی نشان می‌دهد آنچه که در حال رخداد است، در صدر اسلام از آن اعراض شد و آن مقوله «ولایت» است. این در حالی است که تبعه اعراض از ولایت در صدر اسلام، بلاها و حادثه‌های عجیب و بزرگی بود و انقلاب اسلامی امروزه توجه به ولایت که باید در صدر اسلام پررنگ می‌بود، دارد جبران می‌کند.

وی افزود: رویکرد به ولایت و اعلام اینکه حاکمیت این جهان به اولیای الهی مرتبط می‌شود، از مسائلی است که در جریان انقلاب اسلامی پررنگ جلوه کرده است.

آیت‌الله قائم مقامی یادآور شد: وقوع جریان انقلاب اسلامی به تعبیر امام خمینی (ره) نقطه آغاز انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت مهدی(عج) است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهاد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار داد.

وی با تأکید بر اینکه حضرت زهرا(س) خود را فدای ولایت کردند، اظهار کرد: حضرت زهرا(س) با رفتارشان نشان دادند که حاضر نیستند در جهانی زندگی کنند که امیرالمومنین(ع) حاکم نباشند؛ ولو حضرت امیر(ع) حضور مادی داشته باشند که این یکی نکات برجسته در سیره ایشان است.

این استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه دوران امیرالمومنین(ع) و حضرت زهرا(س) تنها مقطعی در تاریخ اسلام است که در آن، دو حجت ناطق وجود داشت، یادآور شد: در دوران امام حسین و امام حسن(ع) هم دو حجت وجود داشت، اما امام حسن(ع) ناطق و امام حسین(ع) صامت و تابع محض امام خود بودند.

آیت‌الله قائم مقامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در حوزه رسانه علاوه بر بیان حقایق، نباید به مسائل تفرقه‌انگیز دامن زد، گفت: تفرقه‌افکنی همان چیزی است که دشمن به دنبال آن است، اما دعب انقلاب اسلامی از همان دوران آغازین تاکنون تلاش برای وحدت میان مسلمانان بوده است.

وی در پاسخ به سوال عده‌ای که می‌گویند انقلاب اسلامی چه تولید و ثمراتی داشته است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ثمرات بسیاری داشته است و ما زمانی می‌توانیم از این ثمرات بهره‌مند شویم که به گسترش و صدور فرهنگ انقلاب اسلامی بپردازیم. لذا باید همه وارد میدان شوند و با تمام قدرت برای تحقق آن بکوشند.

تسنیم/