ستاد اقامه نماز کشور فراخوانی با عنوان «اولین جشنواره سراسری نماز در فضای مجازی» در دو بخش عمومی و تخصصی برای افراد بالای ۱۳ سال از ۱۵ دی‌ تا ۱۵ فروردین‌ماه برگزار می‌کند.

بخش عمومی این جشنواره شامل ایجاد وب سایت و وبلاگ، شبکه‎های اجتماعی( کانال نماز)، آلبوم‌های تصویری نماز با اولویت طرح‌های گرافیکی، استیکرهای نماز، پاورپونت‎سازی و  بخش تخصصی شامل  کدنویسی قالب سایت و وبلاگ، اینفوگرافیگ نماز، نرم‎افزارهای تلفن همراه (موبایلی)، و کلیپ‎های کوتاه نماز( پویانمایی، موشن گرافیک ، رئال) است.

همچنین اهداف این جشنواره شامل ترویج و توسعه فرهنگ نماز از طریق فضای مجازی برای اقشار مختلف جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان،  تقویت مبانی اعتقادی و دینی نوجوانان و جوانان در فضای مجازی،  شناسایی و تجلیل از فعالان نماز در عرصه فضای مجازی، کاهش آسیب‎های فضای مجازی از طریق گسترش پیام‌ها و محتواهای نماز است.

موضوعات «اولین جشنواره سراسری نماز در فضای مجازی» شامل نماز در قرآن و روایات، نماز و شهدا، نماز و خانواده، نماز و تربیت دینی، نماز و مدرسه، نماز و وحدت اسلامی، نماز و گفتمان انقلاب اسلامی، نماز و سبک زندگی ایرانی اسلامی، نماز و شیوه‎های کارآمد در تبلیغ و دعوت به نماز و موضوع ویژه این جشنواره نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

همچنین نحوه ثبت‎نام در این جشنواره از طریق دبیرخانه جشنواره به نشانی www.chb-namaz.ir است؛ تکمیل فرم ثبت‎نام در سامانه الزامی است. آدرس اثر و یا مجموعه آثار باید در فرم ثبت‎نام آپلود شود و حداکثر فضای آپلود ۲MG باشد.

زمان و اعلام نتایج روز پنجم اردیبهشت‎ماه ۹۶ از طریق سایت جشنواره به آدرس فوق‌الذکر است. نیز مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان در هفته بزرگداشت معلم (اردیبهشت ۹۶) در استان چهارمحال و بختیاری برگزار و به ۱۱۰ نفر از برگزیدگان هدایایی ارزنده داده می‌شود.

جهت آشنایی با شرایط شرکت و پذیرش آثار در «اولین جشنواره سراسری نماز در فضای مجازی» به این اینجا مراجعه فرمایید.