دبیرخانه نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با اعلام کرده است پس از بررسی ۲۵۳ اثر با محوریت رضوی، هیئت داوران برگزیدگان بخش داستان‌نویسی را در سه سطح معرفی و مورد تقدیر قرار دادند.

محسن هجری، طاهره ایبد و شهرام شفیعی داوران این بخش از جشنواره بودند که پس از ارزیابی ۱۴۶ اثر کانونی و ۱۰۷ داستان آزاد؛ شعله ایل بیگی‌پور با داستان «فانوس و فرنگیس»، ابراهیم باقری حمیدآبادی با داستان «تنوک»، هادی رضویان با داستان «بیمارستان» و معصومه کریمی با داستان «ساعت‌هایی که بی تو گذشت» را برگزیده‌های‌ این بخش از جشنواره دانستند. آثار این برگزیدگان به انتشار خواهد رسید.

 این هیئت همچنین از مریم فلاحی با داستان «یک فانوس روشن»، زهرا بیات با داستان «به نام پدر»، سعیده احسانی‌فر با داستان «قطعه هشتم بهشت»، اعظم ایزدی با داستان «ماجرای آن دانه»، حسن شیردل با داستان «نذرم ادا»، آسیه رحمتی با داستان «در سایه سار مهربان»، طیبه ثمین با داستان «خانه بینا»، فرانک فروزانفر با داستان «ستاره‌ای که درخشید» و فرزانه ایران‌ پاک با داستان «گل قالی» تقدیر کردند. لوح تقدیر این گروه از منتخبان از سوی دبیرخانه جشنواره ارسال می‌شود.

داوران هشت اثر را نیز برتی انتشار در کتاب جشنواره معرفی کردند که  عبارتند از: «گورستان بی نشان» نوشته‌ی فاطمه ترشیزی، «بخیه کنار چشم» نوشته‌ی محمد حسن سیف‌دار، «یادگاری باوا-خاطره ننو» نوشته‌ی طیبه شجاعی، «گوشواره عروسی» نوشته‌ی مهدیه سروری، «تو دوازده سال داری» نوشته‌ی اسماعیل الله‌دادی، «مرام کریمان» نوشته‌ی ماندانا واحدی و «هشت خط شکن» نوشته‌ی نسترن اکبری و «پیرهای پاره دوز» اثری از سیدمحسن حسینی.

قرار است در کنار لوح تقدیر یک نسخه از کتاب جشنواره برای این بخش از برگزیدگان نیز ارسال شود.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی ۲۷ بهمن تا ۱ اسفند در مرکز ‌آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.