علی ذاتی عصر دیروز در حاشیه افتتاحیه جشنواره عمار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا سال گذشته در تمام نقاط فیلم‌هایی که ارسال می‌شد مشغول اکران می‌شدند.

وی با بیان اینکه در سال جاری ۲۸ اثر از شهرهای رودبار، آستانه‌اشرفیه، تالش و … به جشنواره کشوری رفتند، افزود: در سال جاری حدود سه هزار اثر در این جشنواره ارائه شد.

دبیر اجرایی جشنواره فیلم عمار گیلان با اشاره به اینکه ۱۰ اثر رادیویی از گیلان به این جشنواره در کشور ارسال شد، گفت: فیلم، بحث تولیدات رادیویی، پوستر و لوح‌نگار از جمله آثاری بود که در این جشنواره شرکت کردند.

وی آغاز جشنواره عمار را هر ساله از هشتم دی ماه عنوان کرد و یادآور شد: این فیلم‌ها و لوح‌ها اکران عمومی می‌شود و علاقه‌مندان به اکران عمومی می‌توانند در سایت عمار مراجعه کرده و از این طریق لوح‌های فشرده را در اختیار آنها قرار می‌دهیم.

ذاتی متذکر شد: معمولاً آثاری که از استان به کشور می‌رود به صورت منتخب بوده و ما درصدد هستیم تا سال جاری تمام آثار را در قالب یک لوح استانی جمع‌آوری کنیم و امسال ۳۵۰ اکران‌کننده استانی در زمینه جشنواره عمار داشتیم و هر ساله استقبال خوبی از آن می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره عمار حد و مرزی ندارد، خاطرنشان کرد: بازخوردی که مردم پس از دیدن فیلم‌ها دارند بسیار خوب بود و این جشنواره کاملاً مردمی است.

دبیر اجرایی جشنواره فیلم عمار گیلان یادآور شد: در گیلان آثار انقلابی و ارزشی به جشنواره راه یافته و امروز همه را مورد تقدیر قرار دادیم و مباحثی از جمله جنگ نرم، اقتصاد مقاومتی و… جزو موضوعات فیلم‌های ارسالی به این جشنواره است.