روز نهم دی، روزی است که مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می‌شناسند و هرگز فریب حیله‌ها و نیرنگهای آنان را نمی‌خورند. روز نهم دی روزی است که مردم ایران نشان دادند که با بصیرتند و در میان گرد و غباری که فتنه گران به پا کرده‌اند هرگز، نه راه را گم می‌کنند و نه دست از راهبر واقعی که همانا ولایت فقیه است، بر می‌دارند و در نهایت روز نهم دی روزی است که مردم مسلمان و انقلابی ایران نشان دادند که این جمله حضرت امام (ره) را که فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت تان آسیب نرسد» به خوبی در عمل به آن معتقد و پایبند هستند.

نهم دی ماه ۱۳۸۸، جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود. روز نهم دی در واقع روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با آرمان های والای حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است. مردم در این روز، تیر خلاص را به سران فتنه شلیک و پشت پیکر نامبارک فتنه را به خاک مالیدند.

در این روز،  مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران بار دیگر با حضور خودجوش ده‌ها میلیونی مردم در تهران و تمامی شهرهای دیگر کشور به جهانیان اعلام شد.

در همین راستا، بسیج دانشگاه علوم اسلامی رضوی در نظر دارد به مناسبت فرا رسیدن سالروز حماسه ۹ دی، شب شعری را با عنوان «ملت عشق» برگزار کند.

در این محفل، شاعرانی چون، اکبرزاده، پیشکسوت شعر انقلابی و آئینی مشهد، حجت‌الاسلام سید محمدمهدی شفیعی، محمدمهدی سیار، حجت‌الاسلام حسین مودب و حجت‌الاسلام جواد محمدزمانی، رئیس انجمن شاعران آئینی و جمعی دیگر از شاعران انقلاب مشهد برگزار کند.

این مراسم پنجشنبه، ۹ دیماه، ساعت ۱۸ در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم اسلامی رضوی در صحن هدایت حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار می‌شود.