نرم افزار تلفن همراه «کوچک جنگلی» تلاشی است از سوی «دفتر سازمان فضای مجازی سراج در استان گیلان» که با همراهی «موسسه مطالعات مبارزات اسلامی گیلان (رنگ ایمان)» به ثمر رسیده است.

«شهید میرزا کوچک خان جنگلی» به عنوان نماد مقاومت و استکبارستیزی مردم گیلان برای همیشه تاریخ بر تارک این مرز بوم می درخشد و سوی انگشت اشاره اش، حرکت به سوی ساختن جامعه ای اسلامی را فراروی جوانان گیلک و دیلم نشانه گرفته است.


در سالیان پس از شهادت شهید میرزا کوچک، به ویژه در سالهای اواسط دهه هفتاد تا سالهای اخیر، خط تحریف این نهضت به شدت به دنبال جلوگیری از معرفی صحیح مبانی و دستاوردهای این قیام استقلال طلبانه و ضد استعماری مردم گیلان علیه اجانب متجاوز به میهن¬مان بوده اند؛ به نحوی که با انتشار مقالات و کتب فراوان، سعی در معرفی این قیام، به عنوان یک قیام کمونیستی و یا نهایتا یک حرکت پان گیلانی داشته اند.

در آخرین این تلاش های مذبوحانه، یکی از نهادها در سال ۱۳۹۴ با انتشار کتابی، حرکت و قیام میرزا را حرکتی انگلیسی معرفی می کند و این در حالی است که وجه روحانی میرزاکوچک، مرامنامه نهضت جنگل، مرامنامه واقعی هیات اتحاد اسلام و نیز مبانی حکومت تاسیس شده به دست شهید میرزا کوچک و یارانش در گیلان، که از آن زمان باقیمانده است، حقیقتی دیگر را آشکار می کند.

ضمن آنکه با گذشت بیش از سی و شش سال از پیروزی انقلاب اسلامی، چهره این آزادی¬خواه مسلمان و دستاوردهای نهضتش، همچنان برای جوانان این کشور ناشناخته مانده است. این موضوع در کنار عدم وجود محتوای مناسب پیرامون این شهید شجاع و نهضت ضداستکباری اش به ویژه در عرصه فضای مجازی سبب محروم شدن جامعه ایرانی از برکات آشنایی و شناخت این روحانی شهید و نهضتش شده است.

«کوچک جنگلی» به عنوان اولین گام در عرصه تولید محتوا در بستر تلفن همراه در زمینه نهضت جنگل، به دنبال آن است با معرفی درست «شهید میرزا کوچک» و نهضت جنگل، فرصتی جهت آشنایی عموم جامعه به ویژه نسل جوان با این اسطوره و الگوی مردانگی و شجاعت فراهم آورد.

نسخه اول «کوچک جنگلی» قطعا با کمبودها و ضعف های فراوانی روبروست که همراهی و نقد همه اندیشه ورزان، محققان و علاقمندان به حوزه میرزا پژوهی می تواند در رفع این کمبودها موثر باشد. تلاش ما بر آن است که نسخه های آتی «کوچک جنگلی» چه در حوزه محتوا و چه در بعد فنی، از غنای بیشتری برخوردار باشد که بیش از همه به همراهی مخاطبان عزیز نیازمندیم.

امید که «کوچک جنگلی» در راستای معرفی «شهید میرزا کوچک جنگلی» و قیام جنگل قدمی هرچند کوچک اما موثر باشد.

«کوچک جنگلی» را می توانید از طریق لینک زیر دریافت نمائید:

دریافت با حجم ۱۲ مگابایت