با حضور حبیب والی‌نژاد مدیر مرکز فیلم و سریال سازمان اوج در منزل شهید محمدحسن نظرنژاد در مشهد، اعلام شد که سریال بابانظر ساخته می شود.

در این دیدار که روز جمعه ۲۱ آبان با حضور اعضای خانواده شهید بابانظر صورت گرفت، والی‌نژاد با تأکید بر اهمیت ساخت چنین مجموعه‌ای گفت: تعهد ما انتقال فرهنگ شهداست و بر همین اساس تصمیم گرفته‌ایم تا بار سنگین ساخت چنین سریالی را برعهده بگیریم. زندگی شهید بابانظر دارای فراز و فرود و جذابیت فراوانی است و می‌تواند نیاز مخاطب امروز را تأمین کند. امثال بابانظرها روح انقلاب ما هستند و ساخت زندگی واقعی آن‌ها عمق انقلاب را نشان می‌دهد که در دل‌ها اثری بی‌مانند دارد.

وی با اشاره به شروع پژوهش درباره شهید بابانظر بیان کرد: درباره بابانظر منابع مختلف و ارزشمند اطلاعاتی نظیر خاطرات همرزمان و دوستان و خانواده وجود دارد. ما نیز در مرحله پژوهش توانسته ایم حدود ۳۰ ساعت مصاحبه تصویری شهید و خاطره گویی های وی و… را جمع آوری کنیم تا امکان پژوهش جامع و در عین حال سریع برای نگارش فیلمنامه فراهم شود.

همسر شهید بابانظر نیز با ذکر خاطره‌ای به خصوصیت بیان خاطرات توسط این شهید پرداخت و توضیح داد: در ایام هفته دفاع مقدس، شهید بابانظر در یک روز در شهرهای شیروان، بیرجند و مشهد سخنرانی کرد و در حالی که مجروحیت نیز داشت، نیمه‌های شب به خانه بازگشت و در همان حال آماده شد تا به فرودگاه برود. به او گفتم لااقل کمی استراحت کن و بعد برو ولی او جواب داد که برای خوابیدن و استراحت کردن وقت بسیار است، حالا باید حرف زد و حرف‌ها را گفت. او لحظه‌ای استراحت نمی‌کرد و این خاطرات، حاصل بی‌خوابی‌ها و تلاش آن دوران شهید است.

بابانظر در سال ۱۳۷۵ در کردستان به دلیل عوارض شیمیایی در حین بالا رفتن از ارتفاعات دچار تنگی نفس شد و به یاران شهیدش پیوست.

پژوهش ها برای نگارش فیلمنامه این سریال آغاز شده و قرار است «بابانظر» وارد نگارش فیلمنامه و پیش تولید شود.

مهر/