امین امیری اظهار کرد: فرصت و زمان برای شورای دور چهارم به‌سرعت در حال گذر بوده و شهردار برنامه‌هایی که شورا می‌تواند از آن حمایت کند را اعلام و ارجاع دهد.

وی افزود: همگان بر اهمیت کارهای فرهنگی واقف هستند و باید تلاش کرد که کارها با دقت و رونق بیشتری انجام شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر لنگرود با بیان اینکه هزینه های گزافی در گذشته در زمینه های مختلف فرهنگی در سطح این شهر انجام شده است، گفت: آن چه که در این بین از اهمیت برخوردار بوده این است که شهرداری باید کارهای فرهنگی را مشخص و موضوعات را اولویت بندی کند.

وی با اشاره به اینکه به رغم هزینه‌های بالای فرهنگی توسط شهرداری لنگرود خروجی مناسبی مشاهده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: احساس می‌شود شهرداری در انجام تزئینات شهری در زمان مناسبت‌ها شیب پایین‌تری نسبت به گذشته دارد که این رویه باید موردتوجه بیشتری قرار گیرد.

امیری به توجه ویژه شهردار لنگرود برای ایجاد واحد فرهنگی- اجتماعی در شهرداری اشاره و تأکید کرد: باید به واحد فرهنگی شهرداری بهای بیشتری داده شود تا کارها به‌صورت مطلوب تر انجام شود.

وی با تأکید بر دسته‌بندی عملکرد فعالیت‌های فرهنگی شهرداری، گفت: شهرداری در زمینه کار فرهنگی تولید محتوا ندارد و بیشتر کارهای روتین انجام می‌شود.

در ادامه این جلسه شهردار لنگرود اظهار کرد: در مقوله فرهنگی شهرداری لنگرود در گذشته فاقد زیرساخت فرهنگی بود که با توجه به ظرفیت شهرداری واحد فرهنگی- اجتماعی شهرداری ایجاد شد.

رضا کحالی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی و اجتماعی متاسفانه بی برنامه هستیم، افزود: ایجاد واحد فرهنگی در شهرداری جدا از هزینه‌های مالی، شامل هزینه‌هایی نظیر زمان و مکان و نیروی انسانی نیز می‌شود.

وی با بیان اینکه بدون توجه و همکاری مردم نمی‌توانیم در کار فرهنگی موفق شویم، گفت: باید از پتانسیل افراد توانمند و صاحب‌نظر در داخل و خارج از شهرستان در زمینه‌های فرهنگی استفاده کرد.

شهردار لنگرود با تأکید بر استفاده از تجارب دیگران، تصریح کرد: در اجرای کار فرهنگی فقط سرمایه مطرح نبوده بلکه داشتن فکر خوب و جذاب خود سرمایه را به وجود می آورد.

وی یکی از وظایف قانونی شهرداری را انجام کارهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برای تمام رده‌های سنی عنوان و خاطرنشان کرد: بی توجهی به مباحث فرهنگی موجب نارضایتی مردم و خدشه دار شدن چهره شهرداری می شود.

کحالی با بیان اینکه تمام تابلوهای سطح شهر مربوط به بخش خصوصی است، افزود: شهرداری برای اطلاع‌رسانی فعالیت‌های خود در سطح شهر به داربست متوسل می‌شود و نمی‌تواند از تابلوهای سطح شهر استفاده کند.