اهالی اهل سنت روستای شیخ محله آستارا که در محبت آل پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) پیشینه دیرینه ای دارند، در زمان های متعدد و از سالیان گذشته محبت خود را به خاندان نبوت نشان داده اند و در ماه محرم امسال نیز با برپایی مراسم های عزاداری عشق  و اردات خود به اهل بیت(علیه الاسلام) را نشان دادند.

اهالی این روستا جهت طلب حاجت خود نذر کرده و همه ساله با توزیع نذری و احسان از عزاداران حسینی در ماه محرم الحرام پذیرایی می‌کنند.

img14404019

به مناسبت هفتمین روز شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه اسلام) و ۷۲ تن از  یاران باوفایش اهالی روستای شیخ محله عنبران و خادمین مسجد جامع این روستا با پختن غذای نذری، بیش از دو هزار غذا را در بین اهالی روستاهای عنبران، شیخ محله، لمیر محله و روستاهای همجوار  توزیع و عشق و ارادت شان به اهل بیت(علیه السلام) را نشان دادند.

امسال ۱۰ سال است که در هفتمین روز شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه اسلام) و یاران باوفایش غذای نذری را به منظور ابراز ارادت به آل پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) بین مردم توزیع می شود.

img14364853

برابر فرمایشات رهبر معظم انقلاب شعیه و سنی با هم برادرند و همه محب اهل بیت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) هستیم و تا زنده هستیم این کار خیر را انجام می‌دهیم.

در این محله که نذری پخش می شود اکثرا اهل تسنن هستند و این استقبالی که از نذری و احسان می‌شود از جانب اهل تسنن است و این نشان دهنده محبت اهل سنت به اهل بیت(علیه الاسلام) است.