نخستین فراخوان ملی کاریکاتور و تصویرسازی با محور اربعین حسینی(ع) توسط شورای راهبری جوانان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین کشور با اهداف ترویج فرهنگ پیاده‌روی اربعین، ایجاد زمینه‌های تعامل و گفتگو میان هنرمندان با محوریت پیاده‌روی اربعین اعلام شد.

۵۴۱۸۲۰۹۴۱

این فراخوان در بخش تصویرسازی به محورهای «روایت واقعه عاشورای سال ۶۱ هجری»، «مرثیه اربعین»، «روایت حماسه پیاده‌روی اربعین»، «شعار اربعین امسال (إنی احامی ابدا عن دینی)» و «استقامت و سازش‌ناپذیری» می‌پردازد.

بخش دوم این سوگواره به رشته کاریکاتور اختصاص دارد که در این بخش هنرمندان می‌توانند به موضوعات «اسلام هراسی»، «استکبارستیزی»، «ماهیت گروه‌های تروریستی و تکفیری»، «موضوعات مرتبط با پیاده‌روی اربعین حسینی از قبیل امنیت، نظافت، نماز اول وقت و جماعت، همکاری و تعاون» بپردازند.

«عباس گودرزی» دبیری این سوگواره را بر عهده دارد و سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی، محمدرضا دوست‌محمدی و محمدحسین نیرومند از داوران سوگواره هستند.

برای تقدیر از هنرمندان به نفرات اول تا سوم به ترتیب، ۲ میلیون تومان، یک میلیون تومان و ۵۰۰ هزار تومان به همراه لوح تقدیر و تندیس تعلق می‌گیرد.

مهلت ارسال آثار تا اول آذرماه ۱۳۹۵ است. دبیرخانه شورای راهبری جوانان کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین تهران در بزرگراه نیایش، خیابان جنت‌آباد شمالی، کوچه بهارستان دهم، پلاک ۴، طبقه دوم واقع است.

علاقه‌مندان برای ارتباط با دفتر این دبیرخانه می‌توانند با شماره ۴۴۸۴۰۰۲۰ -۰۲۱ تماس بگیرند.

حلقه وصل/