نشست خبری نمایش «فصل شیدایی» در حالی برگزار شد که عوامل هنری و اجرایی این برنامه عظیم فرهنگی به تشریح جزئیات برای اهالی رسانه گیلان پرداختند.

در این نشست دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان اظهار کرد: هنر بهترین وسیله برای انتقال مفاهیم معنوی بوده و هنری که امروزه به کار گرفته شده، هنری متعالی و فارغ از هرگونه نمادهای طاغوت و مفسده است.

حجت الاسلام و المسلمین سعید مهدوی با بیان اینکه کارکرد هنر بعد از انقلاب اسلامی تغییر کرده است افزود: در حال حاضر مراکزی همچون مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی(مهنا) از هنر برای انتقال مفاهیم عالی و روحانی استفاده کرده واز این ابزار برای افزودن به غنای فرهنگی و دینی جامعه بهره می برند.

وی ادامه داد: نمایش فصل شیدایی تجلی عزم و اراده ای است که برای ترویج مفاهیم عالی دینی کمر همت بسته و با تمام مشکلات پیش آمده، دست از کوشش خود برنداشته است.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به بخش های مختلف این نمایش تصریح کرد: نمایش «فصل شیدایی» در ۱۱ بخش هبوط و توبه حضرت آدم، رسالت پیامبر (ص)، واقعه غدیرخم، اجرای آیه مباهله، حدیث سلسله الذهب، نهضت جنگل، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با محوریت عملیات کربلای پنج در گیلان اجرا می شود.

خدمت رسانی ۶۰۰ خادم به تماشاگران فصل شیدایی

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان نیز در ادامه این نشست با تأکید بر حمایت از اقدامات فرهنگی فاخر در استان گفت: سپاه قدس گیلان از هر طرح و برنامه فرهنگی که در راستای ترویج شعائر و مفاهیم دینی، فرهنگی و اجتماعی باشد، حمایت می کند.

سرهنگ عباس بایرامی افزود: متأسفانه همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز فرموده اند در کشور چه در حوزه آفندی و چه در حوزه پدافند فرهنگی با عقب ماندگی هایی مواجه هستیم که باید برطرف شود.

وی با اشاره به تردد ۶۷ میلیون مسافر طی سال در استان گیلان تصریح کرد: گیلان به دلیل گردشگر پذیر بودن، تحت شرایط خاصی قرار دارد و باید از ظرفیت های موجود برای مقابله با هر نوع هجوم فرهنگی استفاده کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان خاطرنشان کرد: در دوره ای که رسانه های بیگانه و فضای مجازی هرکدام به عنوان یک مهاجم فرهنگی عمل می کنند، لزوم توجه بیشتر به مسائل فرهنگی، دینی، اجتماعی، ملی و بومی بیش از پیش مشخص می شود.

سرهنگ بایرامی در ادامه از همکاری گسترده سپاه قدس گیلان با تیم اجرایی نمایش فصل شیدایی خبر داد و گفت: فراهم آوردن وسیله ایاب و ذهاب برای تماشاگران این نمایش و خدمت رسانی بیش از ۶۰۰ نیرو در حوزه های امنیتی، ایمنی، انتظامی، فرهنگی و امدادی به مردم، تنها بخشی از همکاری های به عمل آمده با برگزار کنندگان این نمایش است.

نمایش فصل شیدایی ۲۴ شهریور تا ۲ مهر ماه هر شب رأس ساعت ۲۰ در محل کیلومتر چهار جاده رشت به تهران در دهکده مقاومت به روی صحنه می رود.