مهدی خزاف، مدیر پروژه بازی «حاج احمد» درباره ساخت این مجموعه توسط موسسه «مصاف» گفت: ایده پروژه احمد متوسلیان را جناب رافعی‌پور از چهار سال پیش مطرح کردند. اما تیم منسجمی برای شروع این کار نبود و به دلیل اینکه نمی‌توانستیم یک تیم را مستقر کنیم، زمان کلیدخوردن پروژه اندکی به تاخیر خورد. تا این که هشت ماه گذشته تیمی در داخل مجموعه «مصاف» تشکیل شد و شروع به کار بر روی داستان و بازی‌نامه این پروژه کردیم.

متوسلیان

وی افزود: با توجه به تجربیاتی که از ساخت چندبازی در مجموعه داشتیم شروع به نوشتن بازی‌نامه کردیم و آن را تکمیل، و تولید این پروژه را رسما آغاز کردیم. نیروهایی هم که برای این پروژه به کار گرفته شده جزء نیروهای درجه یک کشور به لحاظ فنی هستند. ضمن این که به لحاظ اعتقادی در راستای پروژه حرکت می‌کنند. ترجیحمان هم این بود که از بیرون مجموعه نیرویی جذب نکنیم و کار را بر اساس ظرفیت‌های خود موسسه «مصاف» پیش ببریم.

متوسلیان

این بازی‌ساز درباره مجموعه مصاف که کار تولید بازی «حاج اجمد» را انجام می‌دهد گفت: مجموعه «مصاف» یک مجموعه فرهنگی و رسانه‌ای است که اصل کار آن مبارزه با صهیونیسم و اومانیسم است و با توجه به اهمیت عمل انتظار فرج، موسسه از سال ۱۳۹۱ بطور رسمی فعالیت خود را در زمینه دشمن شناسی و مهدویت و با هدف زمینه سازی ظهور حضرت صاحب الامر ارواحنا فداه آغاز کرده است. بخش بازی‌سازی اما هشت ماه است که رسما فعالیتش را در موسسه آغاز کرده است.

خراف ادامه داد: آقای رائفی پور بر روی احمد متوسلیان همواره تاکیدات خاصی داشته‌اند و به خاطر این که شخصی است که در عین اقتدار، مظلوم واقع شد و چندین سال است که توجهی به ایشان نشده و تنها صحبت‌هایی که از حاج احمد متوسلیان می‌شود، منحصر به برخی مناسب‌ها است. ضمن اینکه ایشان سی است که در اسارت است یا حداقل تکلیفشان مشخص نیست. در واقع این بی‌تفاوت نسبت به یکی از سرباز  وطن باعث شد تا ایده اولیه این پروژه شکل بگیرید.

متوسلیان

وی درباره طرح این بازی نیز عنوان کرد: این بازی به صورت اول شخص و ترکیبی از سبک تیراندازی و معمایی خواهد بود و برای PC سیستم عامل ویندوز تولید شده است. البته شخصیت اصلی بازی احمد متوسلیان نیست و ما در میانه بازی در یکی از زندان‌های اسرائیل با ایشان مواجه می‌شویم.

متوسلیان

مدیر پروژه بازی «حاج احمد» درباره داستان این بازی نیز گفت: داستان بازی در فضای سوریه، زندان های اسرائیل و مرز لبنان و اسرائیل روایت می شود. شخصیت اصلی بازی یک سردار ایرانی است که با احمد متوسلیان در زمان جنگ تحمیلی همرزم بوده است و هم اکنون در سوریه مشغول عملیات مستشاری است. در ابتدای بازی، شخصیت اصلی بازی در محاصره داعش گرفتار می شود و پس از اسارت تحویل رژیم اسرائیل می شود. در زندان اسرائیل، شخصیت بازی متوجه حضور احمد متوسلیان در زندان شده و برای آزادی خود و او تلاش می‌کند.

متوسلیان

خزاف در پایان درباره دیگر پروژه‌های بازی موسسه «مصاف» نیر گفت: بازی Clash Of Quenel آخرین بازی تولید شده در استدیوی بازی سازی موسسه «مصاف» با موضوعیت ضد صهیونیستی است. این بازی با الهام از فعالیت‌های اعتراضی-ضد صهیونیستی دیودونه Dieudonné M’bala M’bala ساخته شده است و نمایش‌دهنده تقابل جریان حق و باطل در سراسر جهان است. شخصیت اصلی بازی به شکل دیودونه طراحی شده است و به وسیله پرتاب آناناس به مبارزه با سردرمداران شر در جهان می رود. این بازی برای پلتفرم اندروید تولید شده است.

متوسلیان