نماهنگ «ایستاده‌ایم ۲» با نام «ایستاده‌ایم؛ تا آخرین قطره خون» در هفته جاری رونمایی خواهد شد.

این نماهنگ که قسمت دوم نماهنگ معروف «ایستاده‌ایم» است به کارگردانی محمدباقر مفیدی کیا و با صدای خواننده جوان حسین حقیقی است و نظیر قسمت نخست آن، داستان گروهی جوان انقلابی است که این بار در حاشیه یک روز گرم در خلیج‌فارس، دست به کاری خارق‌العاده می‌زنند.

«ایستاده‌ایم؛ تا آخرین قطره خون» که تولید آن بیش از ۲ سال زمان برده است، از جلوه‌های ویژه میدانی و بصری پیچیده و ویژه‌ای برخوردار است که تماماً توسط نیروهای ایرانی و در داخل کشور انجام شده است و همین کار تولید آن را طولانی کرد.

۱۳۹۵۰۵۲۳۱۰۱۹۱۹۷۴۶۸۳۶۴۳۳۴

این نماهنگ روایتی است از ماجرای تلخ سقوط هواپیمای پرواز ۶۵۵ در خلیج‌فارس و حضور ناوهای آمریکایی در این منطقه.

موسیقی این اثر، حماسی و بر پایه سرود و همخوانی دسته جمعی است. آهنگسازی و تنظیم آن بر عهده امید روشن بین بوده و با شعری از محسن رضوانی و مضمون ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر استکبار است. از ویژگی‌های خاص این اثر، تولید همزمان موسیقی و تصویر است. پس از ساخت ملودی، با همراهی کارگردان، شعر بر اساس فیلمنامه سروده شد و کار ساخت موسیقی کلید خورد. موسیقی «ایستاده‌ایم ۲» طی ۵ ماه با صدای حسین حقیقی و اجرای گروه کُر به سرپرستی شهرام رکوعی در استودیو فراز ضبط شد.

نماهنگ معروف «ایستاده‌ایم ۱» که ۳ سال پیش منتشر شد و تقدیر رهبر انقلاب را نیز در پی داشت، داستان گروهی جوان و فعال بود که در اقدامی حساب شده تصمیم می‌گیرند در یک روز آفتابی در تهران، بسیار غافلگیرانه در کنار برج آزادی سرودی را به صورت زنده اجرا کنند.

۱۳۹۵۰۵۲۳۱۰۲۰۴۱۳۸۷۸۳۶۴۳۵۴

عوامل نماهنگ «ایستاده‌ایم ۲» عبارت‌اند از؛ نویسنده و کارگردان: محمدباقر مفیدی کیا، تهیه کننده: محمدرضا شفاه، شاعر: محسن رضوانی، آهنگساز و تنظیم کننده: امید روشن بین، خواننده: حسین حقیقی، مدیر تولید: سید حسین یعقوبی، مدیر تصویربرداری: فرشاد محمدی، جلوه‌های ویژه میدانی: رضا ترکمان، طراح گریم: حسین صالحیان، طراح صحنه و لباس: پیام حسین سوری، صدابردار: مهدی علیپور، طراحی و ترکیب صدا: سید علیرضا علویان، تدوین: ابوذر حیدری، مدیر جلوه‌های ویژه رایانه‌ای: جواد مطوری، محصول: باشگاه فیلم سوره حوزه هنری