فرمانده سپاه ناحیه آستانه‌اشرفیه درباره فعالیت‌های فرهنگی سپاه در آستانه‌اشرفیه، خاطرنشان کرد: در بخش جهاد فرهنگی به مقوله‌های آگاه‌سازی، بصیرت‌افزایی، هدایت افکار عمومی نسبت به ماهیت و تهدیدات جنگ نرم برنامه‌هایی در دستور کار قرار دارد.

فرمانده سپاه ناحیه آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه امروز بسیج در بخش روشنگری مانند طرح دجال‌واره و آسیب‌شناسی شبکه‌های ماهواره‌ای برای خانواده‌ها نقش‌آفرینی می‌کند، ادامه داد: بسیج در بحث تبیین و تبلیغ برای فراگیر شدن اقتصاد مقاومتی در بین آحاد مردم نقش‌آفرینی می‌کند.

وی گفتمان‌سازی، گفتمان ولایت، تبیین عمیق ماهیت فتنه، روشنگری در زمینه تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی را از دیگر نقش‌آفرینی بسیج عنوان کرد.

فیضیان به برگزاری یادواره شهدا در دورترین نقاط آستانه‌اشرفیه اشاره کرد و یادآور شد: یادواره‌های شهدا با کمک مردم و ستادهای مردمی در حال برگزاری بوده و ما تنها پشتیبانی و نظارت می‌کنیم.

وی درباره توسعه اردوهای راهیان نور خاطرنشان کرد: هرساله حداقل یک درصد از جمعیت شهرستان به مناطق مختلف جنگی در غرب و جنوب کشور اعزام می‌شوند که سال گذشته به موفقیت‌هایی در این زمینه دست‌ یافتیم.

این مسؤول اعزام خانواده‌های بی‌بضاعت به مشهد مقدس را از دیگر اقدام‌های سپاه ذکر کرد و گفت: رویکرد تربیت‌محور و کادرسازی از دیگر برنامه‌های سپاه بوده و اجرای طرح تربیتی صالحین در پایگاه‌های مقاومت بسیج از دیگر اقدام‌ها و برنامه‌ها است.

وی از راه‌اندازی ۵۴۰ حلقه‌ صالحین در آستانه‌اشرفیه خبر داد و متذکر شد: در این حلقه از مربیان و سرگروه‌ها و مدرسانی که در حوزه بحث‌های بصیرتی مهارت دارند استفاده می‌شود.

فیضیان ساخت ۵۰ واحد مسکونی برای محرومان با همکاری کمیته امداد را از دیگر اقدام‌ها بیان کرد و یادآور شد: از ۳۵ واحد مسکن که با توافق کمیته امداد برای ساخت آن تحویل گرفتیم احداث ۲۵ واحد آن آغاز شده که برخی از واحدها کمتر از دو ماه آماده شده است.

وی با اشاره به اینکه بقیه واحدهای مذکور حداکثر سه ماه و ۱۰ روز دیگر آماده می‌شود، تصریح کرد: سپاه آستانه‌اشرفیه تاکنون بیش از یک میلیارد تومان به متقاضیان عرصه‌ تولید با معرفی به بانک تسهیلات پرداخت کرده است.

فرمانده سپاه ناحیه آستانه‌اشرفیه توسعه‌محور را از برنامه‌های این نهاد عنوان کرد و یادآور شد: فضای امن و آرامش را در آستانه‌اشرفیه دنبال می‌کنیم که با همت و تلاش شورای تأمین این شهرستان برقرار شده است.