علی حریری، مسئول کانون فرهنگی و هنری مصباح الهدی رشت با بیان اینکه امنیت امروز ایران اسلامی با وجود مدافعان حرم افزون تر است اظهار کرد: مدافعان حرم اهل بیـت(علیهم السلام) در عـراق و سـوریه دفـاع کردنـد و در ایـن راه بـه شـهادت رسـیدند و از افتخارات کشور هستند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص شهدای مدافع حرم افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند:«اینهـا رفتنـد بـا دشـمنی مبـارزه کردنـد کـه اگـر اینهـا مبـارزه نمی‌کردنـد ایـن دشـمن می‌آمـد داخـل کشـور… اگـر جلویش گرفتـه نمی‌شـد مـا باید اینجـا در کرمانشاه و همـدان و بقیه اسـتانها بـا اینهـا می‌جنگیدیم و جلـوی اینهـا را می‌گرفتیم. در واقع ایـن شهدای عزیـز ما جـان خودشان را در راه دفاع از کشـور، ملت، دیـن، انقلاب اسلامی فـدا کردند. اینهـا در غربـت بـه شهادت رسیدند، ایـن هـم یـک امتیـاز بزرگـی اسـت، این هـم پیش خـدای متعـال فرامـوش نمی‌شـود»

حریری با تاکید بر پاسداشت شهدای مدافع حرم اظهار کرد: باید این شهدا و انگیزه و آرمان‌های آنان را به جامعه انتقال و جوانان را با این مدافعان حریم اهل بیت(علیهم السلام) آشنا کنیم که در جنگ با تکفیری ها و دفاع از دین و کشور خود غریبانه به شهادت رسیدند.

وی از اجتماع بزرگ مدافعان حرم استان گیلان خبر داد و گفت: این اجتماع بزرگ با حضور باشکوه مردم در مسجد امیرالمومنین(علیه السلام) فلکه گاز رشت برگزار خواهد شد.

حریری، حجت الاسلام والمسلمین احمد پناهیان را سخنران اصلی این اجتماع اعلام و تصریح کرد: اجتماع بزرگ مدافعان حرم سه شنبه(۲۶ مرداد) ساعت ۲۱.۳۰ با مداحی ذاکرین اهل بیت(علیهم السلام) استاد حاج غلامرضا عینی فر از زنجان، کربلایی مجید رضا نژاد از بابل و سید حسین رضویان از رشت برگزار می شود.

وی اذعان کرد: این مراسم با همکاری کانون فرهنگی و هنری مصباح الهدی، هیأت روضات العباس(علیه السلام) و کانون فرهنگی مسجد امیرالمومنین(علیه السلام) رشت برگزار می‌شود.

شبستان/