به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان، این‌کتاب‌خانه به منظور توسعه‌ و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، هم‌چنین دسترسی آسان‌تر مخاطبان به کتاب و محصولات فرهنگی با همراهی کانون و حوزه‌ی هنری استان گیلان به فعالیت‌خواهد پرداخت.

فراهم آوردن امکان بهره‌مندی کودکان و نوجوانانی که دسترسی کمتری به مراکز فرهنگی هنری ثابت کانون دارند، افزایش گستره‌ی برنامه‌ها و معرفی فعالیت‌های خلاقانه و کتاب‌محورکانون از جمله اهدافی است که در راه‌اندازی این کتاب‌خانه‌ی سیارشهری دنبال می شود.

بر همین اساس‌این کتاب‌خانه میهمان پارک‌ها و بوستان‌های سراسر استان خواهد بود و افزون بر عرضه‌ی محصولات فرهنگی باحضور مربیان به ارایه‌ی فعالیت‌های فرهنگی، ادبی، هنری کانون پرورش فکری خواهد پرداخت.

گفتنی است کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در ۳۱ مرکز فرهنگی هنری ثابت، چهار کتاب‌خانه پستی در شهر‌های رشت، آستارا، تالش و لاهیجان هم‌چنین یک مرکز سیار روستایی در آستارا و یک مرکز فرهنگی هنری فراگیر (ویژه کودکان و نوجوانان دارای نیاز‌های خاص) در رشت به کودکان ونوجوانان خدمات فرهنگی، هنری، ادبی و پژوهشی ارایه می کند و راه‌اندازی این کتاب‌خانه‌ی شهری نیز بیانگر نگاه ویژه این نهاد فرهنگی به تمامی مخاطبان محسوب می شود.