مطالعه قرآن یکی از کاربردهای مفید و مطلوب برای تبلتها و تلفنهای هوشمند است. اما نمایش تمام‌ صفحه روی این ابزارها که اغلب از یک کتاب جیبی نیز کوچکتر هستند، همواره مشکلاتی به همراه دارد. خصوصاً که خواننده نیاز به تشخیص صحیح اِعراب نیز دارد.

در این نرم‌‌افزار تلاش شده است با نوآوری و نگاهی کاملاً متفاوت با توجه به ویژگیها و مشخصه‌‌های مخصوص دستگاه‌‌های هوشمند، ابزاری طراحی شود تا به همگان امکان دهد که به نحو مطلوب از مطالعه کتاب آسمانی بهره برند. موارد زیر بخشی از نتایج این نگاه متفاوت است؛

در ساختار خط این نرم‌‌افزار توجهی ویژه صورت گرفته تا علاوه بر نمایش زیبا و ظاهری چشم‌‌نواز، کمرنگ شدن حروف ناخوانا و نمایش رنگی، علائم وقف و جای‌‌‌گذاری دقیق محل اعراب، قرائتی ساده و دقیق برای خواننده به ارمغان آورد.

در طراحی نرم‌‌افزار نیز نوآوریهایی منحصر به فرد صورت گرفته که از آن جمله می‌‌توان به نمایش سطری متن قرآن کریم با صفحه‌‌بندی عثمان طه، نمایش متحرک متن قرآن هماهنگ با تلاوت، دو حالت نمایش برای  مطالعه در شب و روز، امکان تنظیم اندازه فونت متناسب با نیاز و سلیقه و کاربر، حرکت خودکار متن برای قرائت شخصی با امکان تنظیم سرعت اشاره کرد.

کاربر می‌تواند به انتخاب خود از شنیدن قرائت همراه متن، نمایش ترجمه و نمایش بزرگتر لغتِ در حال قرائت بهره ببرد که علاوه بر افزایش سهولت در استفاده، کمک خواهد کرد به روشی خودکار توانایی در مطالعه صحیح کتاب آسمانی افزایش یابد.

در ادامه می‌توانید با دیدن یک فیلم کوتاه بیشتر با این نرم‌‌افزار موبایلی آشنا شوید.

دانلود نرم‌افزار هدی

تسنیم/