این مسابقه عکاسی با موضوعات نماز عید فطر، حضور خانوادگی در نماز، حضور روزه اولی ها در نماز، لحظه های ناب نماز عید فطر، میزبانان نماز عید فطر و اجتماع مراسم عید فطر برگزار می شود.

شرکت‌کنندگان می‌توانند با استفاده از هر دوربینی حتی دوربین تلفن همراه خود در قالب موضوعات ذکر شده عکس گرفته و  با ارسال  حداکثر ۵ اثر در مسابقه شرکت کنند.

علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه باید آثار خود را تا پایان تیرماه ۹۵ از طریق ایمیل به نشانی farhangsara.golestan8@gmail.com ارسال کنند.

گفتنی است آثار دریافتی توسط هیأت داوران این مسابقه ترکیبی از آقایان رسول اولیاءزاده، افشین بختیار و امیرعلی جوادیان داوری شده و به خالقان آثار برتر به ترتیب نفر اول لوح تقدیر جشنواره به همراه مبلغ ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال، نفر دوم، لوح تقدیر جشنواره به همراه مبلغ ۷،۵۰۰،۰۰۰ ریال و نفرسوم: لوح تقدیر جشنواره به همراه مبلغ ۵،۰۰۰،۰۰۰ ریال اهدا می شود.

علاقمندان برای اطلاع از دیگر شرایط شرکت در جشنواره می توانند به نشانی اینترنتی فرهنگسرای گلستان golestan.farhangsara.ir  مراجعه و یا با تلفن های ۷۷۸۱۹۴۶۸ و ۷۷۸۲۲۲۵۲ و ۷۷۸۴۴۵۷۴ تماس حاصل نمایند.