عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن اظهار تعجب از بیان اینکه بی حجابی گیلان صرفا سوغات مسافران است گفت : اگر استان ، زمینه و آمادگی پذیرش و حضور بدحجابی را نداشته باشه مگر مسافران میتوانند آن سوغاتی را برای استان بیاورند؟

دکتر اشرف جناتی اظهار کرد: لابد زمینه ی بدحجابی هست که مسافران سوغات می آورند.

وی افزود: در شهری مثل قم، خواننده ی زن در یکی از تالارهای عروسی قم ، آوازخوانی کرد در برابر داماد و چهار مرد از فامیل عروس و داماد، با تالار برخورد شدیدی شد و همه مردم آن برخورد را پذیرفتند و این نشان دهنده ی این است که شهر قم، پذیرای آن نوع مجالس نیست و چنین مسایلی در اون شهر جایگاه مطلوبی ندارد.پس کسی نمیتواند آن گونه مسایل را در قم چه به صورت سوغاتی یا غیر سوغاتی به ارمغان بیاورد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  ادامه داد: سوغاتی بودن بدحجاب و بی حجاب در استان، بهترین گواه بر این است که در این استان،  پیش از آن، این گونه بد حجابی مورد پذیرش واقع شده است.

اشرف جناتی با بیان این پرسش که چه کسانی موضع گیری کردند که ما بد حجاب نداریم ؟قشر باحجاب جامعه یا بد حجاب ؟، افزود : با حجاب جامعه از وضع نابهنجار پوشش زنان در استان بسیار نگران است.

وی ادامه داد : به نظر می آید موضع گیری در برابر خطیب قم ، بیشتر جنبه ی جناحی و باندی دارد و برای خدا هم که شده مسایل جناحی را کنار بگذاریم و کمی فراجناحی بیندیشیم و ببینیم آیا صرفنظر از سخنان حجت الاسلام رفیعی باید دید بدحجابی در استان گیلان وجود دارد یا ندارد؟ معلوم است که نمیتوان بدحجابی را انکار کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  ادامه داد:  هیچکدام از منتقدان دکتر رفیعی ، اصل سخنرانی را تمام و کمال شنیده اند؟؟؟ قطعا سخنان تقطیع شده ی ایشان را شنیده اند

اشرف جناتی افزود : عجیب است !! زمانی وقتی کسی از مشکل ، صحبت میکرد همه تلاش میکردند تا آن مشکل را رفع و حلش کنند.

وی در ادامه گفت : اما در این دوره و زمانه ، یک نفر یک مشکل بزرگ درکشور یا در یک منطقه را مطرح می کند آن هم از سر دلسوزی، نه از روی تخطئه و توهین،یه عده تلاش می کنند صورت مساله را پاک کنند. گویی که اصلا مشکلی در این منطقه وجود ندارد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان افزود : بیایید برای خدا کار کنیم فقط و فقط به اجرای احکام الهی در جامعه بیندیشیم و به احکام الهی در جامعه عمل کنیم و باید به فکر درمان بیماری بدحجابی باشیم.

پرنیان پیل/