بسم الله الرحمن الرحیم

چند نکته پیرامون واکنش هایی که نسبت به سخنان جناب مستطاب دکتر رفیعی صورت گرفت بیان می کنم.

افرادی که در یک صف به این جریان بدون شنیدن فایل صوتی و یا تصویری بیانات خطیب ارجمند دکتر رفیعی واکنش های تند نشان دادند جزو بزرگترین هوچی گران استان ما هستند که با پول خرج کردن و یا لابی های قوی این پست ها را غصب نموده اند و جزو نالایقانی هستند که هر روز در کوچه و بازار شهر ، مردم جز نفرین و فحش چیزی نصیب اینها نمی کنند.

این جماعت هوچی گر که تا کنون ریالی برای جریان فرهنگ انقلابی و شیعی خرج نکرده اند و حتی برای شان نمی صرفد تا درباره معضلات اجتماعی ، دستگاههای ذی ربط را زیر سوال ببرند جز مواجهه و سنگ اندازی در مسیر جناح مومن و بی ادعا تا کنون کاری نکردند…امروز هم اگر این طور به دکتر حمله کرده اند برای بهره برداری سیاسی و بازسازی چهره خود در بین مردم اند.

ما قریب به ۱۸سال است مشغول کار فرهنگی در این استانیم و هر ساله بخاطر اینکه گیلان تبدیل به حیاط خلوت فساد برای فاسدین و توریست ها شده است ناله میزنیم و هیچ کس به روی خودش نمی آورد و حمایتی نمی کند. جالب است چون یک غیر گیلانی گوشه ای از حقایق را گفت دست به جنجال سازی زدید؟!

چرا آن روزی که آقای عارف و الیاس حضرتی آمدند گیلان تعیین تکلیف کنند به رگ غیرت شما بر نخورد? که غیرگیلانی را چه به گیلان؟

گیلان یک ایالت مستقل نیست که کسی حق اظهار نظر درباره ی آن را نداشته باشد ، ما در یک کشور یکپارچه زندگی میکنیم و هرجا فساد ببینیم من باب تکلیف شرعی ، واکنش نشان خواهیم داد.

سوال بنده این است چرا مسوولین نهادهایی که از فساد سازمان دهی شده در گیلان مطلعند در جمع شما معترضین نیستند؟

چرا معاونت فرهنگی اجتماعی اداره اطلاعات استان و فرمانده نیروی انتظامی و فرمانده سپاه و ارشاد و بهزیستی و قوه قضاییه و دادگستری در جمع شما نیستند? اینها که موثق از آمار بالای طلاق، سقط، خانه های تیمی، شبکه موسیقی زیرزمینی، مسیحیت تبشیری، هم جنس بازی، پارتی ها، وضعیت اسفبار دریای حسن رود در شب جمعه، مال ربوی و نزولی و توتویی که پایتختش گیلان است، مصرف گوشت های حرام، مصرف بالای مخدرات و مشروبات الکی مطلعند چرا ساکت مانده اند؟

شما چند نفر جزو مسوولان بی کفایت این خطه اید، از فرهنگ دم نزنید وقتی که در مجلس دهم در مقابل صف عظیم کمیسیون های دیگر فقط چهارنفر کمیسیون فرهنگی ثبت نام کرده اندو شما جزو آن چهار نفر نبودید. شما دم نزنید از فرهنگی که نه تنها کمک معنوی نکردید به جریان مذهبی و انقلابی بلکه مساجد را از دوستان حزب اللهی گرفته اید و یا بچه های انقلابی را با زبان تهدید از عرصه ی فرهنگی خارج نمودید. شما برای بیکاری جوانان گیلانی هیچ دغدغه ای جز سخنرانی ندارید. شما برای سن بالای ازدواج و عدم تمایل به ازدواج و میل به تجرد قطعی در این استان هیچ کاری نکردید. شما برای رشد منفی شاخص زاد و ولد در گیلان هیچ تدبری ندارید. شما برای فقر پنهان در گیلان و اخراج کارگران و تعطیلی کارخانه های متعدد چه کرده اید؟

شما آن روزی که به نام روز رشت در وسط شهر و در ملاءعام زن و مرد رقصیدند چرا ساکت بودید? شما برای انجمن شعر و تئاتر و هنر این استان چه کرده اید که دم از فرهنگ میزنید؟

پس لطفا در مورد فرهنگ اظهار نظر نکنید چون در وظایف ذاتی خود کوتاهی کرده اید و هنوز هم نهی از منکر یک عالم را به مثابه دشمنی تلقی می کنید این یعنی اینکه حتی درباره نهی از منکر هم فهم دقیقی ندارید.

آقایان محترم حیثیت گیلان و گیلانی با این حرف خدشه دار نشده بلکه با عملکرد بد شما خدشه دار شده است…لطفا از بحث شهید و شهادت هم سوءاستفاده نکنید شمایی که به تعبیر رهبر انقلاب که باید مورد توجه و حمایت مسوولین باشند حمایتی نمیکنید سکوت کنید بهتر است. اولین شهید مدافع حرمی که با فشار رسانه ها به خانه اش رفتید شهید حامد بود که آن هم بدلیل بازتاب خبری خوبش بود و ششمین شهید ما بود ، تا قبل از آن کجا بودید؟

شهدا از دغدغه مندان عرصه ی فرهنگ بودند که همیشه از شماها ناراضی بودند…واقعیت این است شما برای فرهنگ شهیدپروری در استان کاری جز تماشا نکردید افتخار تربیت و پرورش این شهدا و تفکر شهادت برای مجموعه های فرهنگی است که شما هیچ گونه حمایتی از آن نمی کنید.

البته جمع ما مدتهاست بحث نالایقی شما را در نهادهای بالادستی پیگیر است و منتظر تغییرات اساسی در استان هستیم…

در آخر جمله ای به شهدای فرهنگی استان عرض کنم

شهید سید اسماعیل سیرت نیا و شهید حامد کوچک زاده امروز این حقیر روسیاه که شرمنده شمایم با خودم عهد کردم که حرفی که با خود به عالم ملکوت بردید را علنی بگویم تا شاید موجب تفکر و تحول آقایان شود. همانطور که گفتید این استان ملک شخصی مسوولین نیست و ما بردگان این طیف نیستیم اگرچه این نگاه در ادبیاتشان ملموس است…

اما با شما عهد می بندیم تا در این مسیر با تمام توان تلاش کنیم. ما در صف مردمیم ، از جنس مردم غیور گیلان. عاشق مردم این دیاریم و گیلان ما پر از افتخاراتی چون علما سلف و خلفی ست که در تاریخ نورافشانی می کنند و گیلان مهد شیرمردان و شیرزنانی ست که در دیانت و پیروی از اهل بیت علیهم السلام گوی سبقت را ربوده است.

آقایان مسئول ، مردم گیلان مردمی خوش استقبال و بد بدرقه اند ، بترسید از آن روزی که مردم از مسائل پشت پرده و اعمال شما مطلع شوند.

و من الله التوفیق

ابوذر بیوکافی