این پوستر با موضوع «جشنواره‌ی فیلم رویش» و به سفارش دبیرخانه‌ی این جشنواره طراحی شده است. ایده‌ی اصلی این پوستر از روی نوشته‌های مذهبی که توسط تسمه‌های آهنی بر سر در برخی خانه‌ها و اماکن مذهبی قدیمی دیده می‌شود برداشته شده و با تکنیک تایپوگرافی و نیز با استفاده از تصویر یک پروژکتور پخش فیلم که قالب کلی اطراف نوشته را تشکیل می دهد به اجرا رسیده است.

مجیدکاشانى متولد١٣۵٧ و داراى مدرک کارشناسى ارشد گرافیک از دانشگاه تربیت مدرس و کارشناسى گرافیک از دانشکده‌ی هنرهاى زیبای دانشگاه تهران است. شرکت در بینال ها و نمایشگاه‌های متعدد داخلی و خارجی، کسب جوایزی از این رویدادها و داوری در مسابقات طراحی گرافیک از جمله تجربه‌های اوست. مجیدکاشانی علاوه بر تدریس و تألیف در استودیوی شخصی‌اش مشغول به فعالیت‌ است.

در ادامه پوستر و بخش هایی از روند آماده سازی آن را مشاهده می نمایید.

film-festival film-festival-steps film-festival-rouyesh6 film-festival-rouyesh5 film-festival-rouyesh4 film-festival-rouyesh3 film-festival-rouyesh2 film-festival-rouyesh1

در توضیحی کوتاه که درباره هنر دینی ارائه شده، آمده است: هنر دینی آن است که معارفی را که ادیان الهی و کامل‌تر از همه دین مبین اسلام با هدف سعادت حقیقی بشر به دنبال ترویج آن بوده است. در جوامع انسانی منتشر و در افکار بشر، ماندگار و جاودانه سازد.

در هنر دینی، الزامی‌ به استفاده از واژگان یا نمادهای مذهبی نیست، بلکه ترویج هنرمندانه مقولاتی نظیر عدالت، حقوق انسانی، مسایل اخلاقی، پرهیز از ابتذال و استحاله هویت انسان و جامعه می‌تواند نمونه‌های خوبی از هنر دینی باشد. به عنوان یک هنرمند، دنبال ظرافت‌های عالم وجود بگردید تا این را بشناسید و برجسته کنید