دکتر علیرضا زاکانی، نماینده مردم تهران در مجلس عصر امروز(۱۰ فروردین) در مراسم پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام در مسجد امام حسین(علیه السلام) رودسر با بیان اینکه شهدای مدافع حرم شهدای جهاد اکبر هستند اظهار کرد: شهدای مدافع حرم خود را وقف ائمه اطهار(علیهم السلام) کردند.

وی با بیان اینکه در حال گذراندن شرایط حساسی هستیم افزود: بیش از۳۷ سال از انقلاب اسلامی گذشته و این انقلاب ما را بر قله جهان و به عنوان پپیشگامان آماده ظهور قرار می‌دهد.

زاکانی با اشاره به اینکه امام راحل در پیروزی انقلاب بر ۶ جریان فعال آن زمان علبه کرد تصریح کرد: عناصر سلطنت طلب، غافلین، منافقین، نهضت آزادی، جبهه ملی و مارکسیست‌ها از عناصر فعال بر ضد انقلاب بودند که امام خمینی(ره) با فکر و اندیشه اسلامی بر آنها غلبه کرد.

وی ادامه داد: این گروه ها همواره در جریان انقلاب بر ضد آن عمل کرده و سعی در عدم تداوم انقلاب داشتندو امام در مقابل آنها ایستادگی و اسلام ناب محمدی را مطرح کرد.

زاکانی اظهار کرد: هم اکنون نیز بعد از ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، شهدای مدافع حرم خط مقاومت را ادامه داده و شرایط را برای دشمنان اسلام سخت کردند.

وی با بیان اینکه حفط ارزش‌های اسلامی و تداوم آن، استکبار ستیزی و توجه به توانمندی‌ها پیام انقلاب بود افزود: انقلاب اسلامی در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کرده و گوهر و ارزش دین را به جامعه بشری هدیه کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس با تصریح اینکه دشمنان انقلاب اسلامی نتوانستند این انقلاب را برزمین زنند اذعان کرد: غرب با همکاری همه عوامل منطقه ایی و غیره سعی در جلوگیری از گسترش اسلام و انقلاب داشت که با هوشیاری ملت ایران با رهبری هوشمندانه رهبر انقلاب موفق نشده و این از افتخاران ملت ایران است.

وی ادامه داد: انحراف ازمسیر انقلاب موجب آسیب و خسران شدیدی بر کشور می‌شود و هرجا که خود را درسایه ولایت قرار دادیم پیروز شدیم.

زاکانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی محصور به زمان خاصی نیست تصریح کرد: جامعه امروز ما با جامعه اسلامی فاصله بسیار داردو اگر جامعه اسلامی به معنای واقعی شکل گیرد تمدن اسلامی شکل می‌گیرد پس ما موظفیم از جامعه اسلامی دفاع کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه تا امروز آمریکا در مقابل انقلاب اسلامی قرار داشته است گفت: امریکا پپس از توطئه های بسیار در تسلط بر خاورمیانه ناکام مانده به دنبال خاورمیانه جدید در جنوب لبنان است که در حمله به غزه نیز ناکام است.

زاکانی اصافه کرد: آمریکا پس از ناکامی در جنگ سخت، جنگ نرم را در پیش گرفته است و باورزدایی و دوری از اعتقادات و ارزشهای اسلامی را با محوریت ولی فقیه هدف خود قرار دادند اما باز هم در مقابل انقلاب اسلامی زانو زدند.

وی با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه ایران اسلامی تصریح کرد: علت این تحریم ها شکستن مقاومت ملت ایران و تحت سلطه قرار دادن آنها بود که امروز ایران اسلامی به جایی رسیده که پیروز برجام است.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه طرح نفوذ دشمن در انتخابات نیز برای شکست این انقلاب بود افزود: جریان فتنه و نفوذ موجب شد تا دشمنان داخلی و فریب خورده ها از انقلابیون جدا شده و برای مردم شناخته شوند.

وی تاکید کرد: این افراد در مقابل ولایت فقیه نیز ایستاده اند و باید خطر نفوذ را به دقت رصد کنیم تا دلسوزان انقلاب راهشان را از اینها جدا کنند.

زاکانی با بیان اینکه امریکا در جریان برجام در صف دشمنان بود و تلاش کرد تا شرایط را به نفع خود نغییر دهد افزود: آمریکا با مطرح کردن غیر صلح آمیز بودن انرژی هسته ایی ایران نیز با شکستی دیگر مواجه شد.

وی با اشاره به ادامه تحریم ها تصریح کرد: راهی که امروز پیش روی ایران اسلامی است توجه به سازندگی، اقتصاد مقاومتی و بالندگی است.

زاکانی با بیان اینکه در اوج تحریم ها، جوانان ایران اسلامی میدان داری کرده و به پیشرفت های بسیاری دست یافتیم اظهار کرد: امروز روی پای خود ایستادیم درحالیکه عده ایی شیطنت کرده و نمی خواهند انقلاب اسلامی در راه سازندگی و بالندگی پیشرو باشد.

وی تاکید کرد: باید ملت ایران اسلامی در مقابل فشارها و زورگویی ها در منطقه بایستد همانطور که شهدای مدافع حرم ایستادند.

شبستان/