در گفتگو با دکتر جلوه مطرح شد:

قطعا در جریان اتفاقاتی که به بهانه روز رشت در شهر اتفاق افتاده هستید؛ آیا به نظر شما اینگونه اتفاقات با فضای پیش روی شهر به خصوص در آستانه انتخابات مجلس چه نسبتی دارد؟

متاسفانه عده‌ای برای رسیدن به هدف خود از ابزارهای مختلف و بعضا نامشروع استفاده می‌کنند. وقتی به گرامیداشت روز رشت با رقص و کارناوال‌های متبذل دقت می‌کنیم، می‌فهمیم که این برنامه‌ای برای آینده است؛ یعنی حامیان و بانیان این برنامه‌ها این پیام را ارسال می‌کنند که انتخاب آن‌ها و رای به آن‌ها، چنین برنامه‌هایی را در شهر رونق خواهد داد. یعنی از یک امر زشت برای رسیدن به هدف خود، استفاده ابزاری می‌کنند. این شبیه به یک توطئه است.

چه اتفاقی می‌افتد که بعضی سازمان‌های مسئول که مدعی حمایت از ارزش‌های دینی و انقلابی هستند، در عمل دست به برنامه هایی نظیر روز رشت می‌زنند؟

بعضی از افراد چون هویت مستقلی ندارند و تنها به دنبال نام و نان هستند، با همه هماهنگ اند؛ مثل آب هستند که در هر ظرفی که در آن ریخته می‌شود، به شکل همان ظرف در می‌آیند. متاسفانه بعضی افراد با این نوع تفکر در بدنه تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران حضور دارند. مسئله دیگر این است که خیلی از این افراد نمی‌دانند فرهنگ به چه معناست، فرهنگ مجموعه‌ای از عوامل است که باید باعث تعالی یک فرد و یا جامعه شود. با توجه به این تعریف، چیزی به نام فرهنگ ابتذال وجود ندارد. یعنی ابتذال فرهنگ نیست، بی‌فرهنگی است. وقتی به این تعریف باور نداشته باشند، کنسرت و رقص هم به عنوان کار فرهنگی در نظر گرفته می‌شوند.

یاران میرزا