حجت الاسلام حسن زاده فومنی در پی انتصاب به سمت مسئول استانی مؤسسه یاران سبز موعود (عج) در گیلان با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کرد.

در این دیدار پس از ارائه گزارشی از فعالیت های ده ساله این مؤسسه علمی، فرهنگی و تربیتی و بیان اهداف و نظرات مسئول استانی این مؤسسه در گیلان، رهنمودهای لازم فرهنگی تربیتی توسط نماینده ولی فقیه در گیلان انجام گرفت.

بنابراین گزارش مؤسسه یاران سبز موعود (عج)، مؤسسه ای است علمی، فرهنگی و تربیتی که با اولویت جذب دانش آموزان نخبه و در تحت مدیریت عالی حضرات آیات و حجج اسلام والمسلمین آقایان مدرسی یزدی عضو فقهای شورای نگهبان، دکتر رضا رمضانی نماینده ولی فقیه در اروپا، مدیرمرکز اسلامی هامبورگ و نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، مهدی طائب فرمانده قرارگاه بصیرتی عمار و دکتر ترابی مدیرفعلی آکادمی اسلامی در آلمان، اداره می گردد.

تجمیع مدیریت های ستادی و شهرستانی در مدیریت استانی و انتصاب حجت الاسلام حسن زاده فومنی در این سمت از مهمترین تغییرات ساختاری این مؤسسه در گیلان بوده است. مسئول استانی یاران سبز موعود (عج گیلان، سابقه تحصیل بیست ساله در حوزه علمیه قم داشته و شاگردی حضرات آیات فاضل لنکرانی، مکارم شیرازی، جوادی آملی، حسینی بوشهری و..، عنایت های ویژه ی آیت الله العظمى بهجت به نامبرده درسوابق طلبگی نامبرده می باشد.

ایشان از اعضای خانواده ای کاملا روحانی وتنها طلبه جانباز هفتاددرصد گیلانی دفاع مقدس، وهمچنین مجروح حمله تروریستی پس از عرفه کربلای حسینی در عراق می باشد که در این واقعه، همسر طلبه و فاضله اش نیز به شهادت رسیده است.

از جمله سوابق فرهنگی تربیتی نامبرده میتوان به مدیریت دارالقرآن عترت علیهم السلام شهرستان فومن از سال ۷۱ تاکنون، مسئولیت شجره طیبه صالحین استان گیلان بمدت شش سال و معاونت تربیت وآموزش بسیجیان سپاه قدس گیلان اشاره نمود.

موسسه-یاران (۱) موسسه-یاران (۲)