حجت‌الاسلام سعید مهدوی شب گذشته در مراسم وداع با پیکر شهید سجاد طاهرنیا مدافع حرم در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) سپاه قدس گیلان اظهار کرد: پس از گذشت یک‌هزار و ۴۰۰ سال شیعیان برای ائمه (ع) جانفشانی می‌کنند. جلسه شهید حکم کلاس کنکور را دارد، اظهار کرد: شیعیان محکم جان خود را برای رسیدن به وصال امام خود نثار می کنند.

وی شهدا را اهل عمل عنوان کرد و افزود: امیدواریم شهادت توفیق همه ما شود البته حرکت باید در راستای آرمان‌ها باشد.

مسئول نمایندگی نهاد ولی فقیه در دانشگاه‌های گیلان تصریح کرد: مومن باید مجاهد در راه خدا باشد و اهل ایمان نباید دچار عافیت‌طلبی شود.

وی شهید طاهرنیا را مدافع حریم مرام زینبی (س) خواند و گفت: دفاع از حریم ولایت در راستای دفاع از حرم حضرت زینب (س) است و شهید طاهرنیا «بیدار باشی» برای کسانی بود که از قیام امام حسین (ع) عقب نمانند.

مهدوی اظهار کرد: در هماورد جنگ حق و باطل، مبارزه و مجاهدت نه تنها با یزیدیانی مانند داعش است بلکه مجاهدت ما باید سامان پیدا کند که یزید باورها، یزید یاورها و یزیدپرورهای رژیم صهیونیستی، آمریکای جنایتکار و انگلیس خبیث که حرم مطهر ائمه (ع) را هدف رفته‌اند، جهان اسلام به سستی و چند‌دستگی بین اهل ایمان گرایش پیدا نکند.

وی با بیان اینکه استکبارجهانی یزید زمان است و یزید یاوران و یزید پرورانی درداخل داریم، ادامه داد: امثال «سجادها» یزیدپرور نبودند.

وی شعار «مرگ بر آمریکا» را نماد بارز نفی کدخداهای عالم دانست و یادآور شد: آمریکا که می‌خواهد عزت ما را بگیرد نباید در کشور بزک شود. نکند ۱۳اآبان تضعیف شود. اولویت فرهنگ زینبی (س) ستیزه با شیطان بزرگ آمریکاست نبایدبغض داعش پرور سست شود، حریم اهل بیت (ع) منطق اهل بیت(ع) است و مصداق آن نفی کدخدای دروغین جهان است.

این مسئول با تصریح بر اینکه کینه نسبت به داعش و استکبار نباید به سستی گرایش پیدا کند، افزود: دو سال است تلاش می‌کنند عاشورا را به گونه‌ای معرفی کنند که امام حسین (ع) اهل مذاکره است.

مهدوی با تصریح بر اینکه امسال باید در ۱۳ آبان مرگ بر آمریکا را فریاد بزنیم، متذکر شد: امسال باید موضع اظهار برائت باشد.

وی به نفوذ آمریکا در کشور اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری نسبت به این موضوع هشدار می‌دهند.

مسئول نمایندگی نهاد ولی فقیه در دانشگاه‌های گیلان با بیان اینکه در قلب‌ها باید از نفرت نسبت به دشمنان خدا نهادینه شود، خاطرنشان کرد: امروز باید اصرار بر شعارهای مذهبی داشته‌باشیم و خطر تحریف سخنان امام (ره) وجود دارد.

کاردار سفارت انگلیس چرا به گیلان آمد؟!

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های گیلان ادامه داد: سفیر انگلیس چرا برای کار فرهنگی به گیلان آمده است، چرا «جک استراو» در خیابان های اصفهان قدم می زند.

وی با بیان اینکه آرمان شهدا نباید لوث شود، گفت: رهبر انقلاب مسلم بن عقیل زمان است.

مهدوی با اشاره به اینکه داعش عروسک استکبارجهان در اختلاف افکنی جهان اسلام است، افزود: به حسب دستور رهبر همه باید به دمشق برای ستیز باشیطان بزرگ برویم.

خون «سجادها» باید با مجاهدت سیاسی تقویت شود

وی با بیان اینکه اشک هاباید سیاسی باشد، گفت: اشک ها اگر سیاسی نباشد حکم اهل کوفه رادارد و خون «سجادها» باید با مجاهدت سیاسی تقویت شود.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های گیلان با بیان اینکه بیدار باش فرهنگی را در این حوزه باید داشته باشیم، تصریح کرد: مدیون خون مدافعان حرم هستیم و باید بیانات امام راحل راپیرامون اسلام آمریکایی یاداورشویم .

وی در انتقاد از برگزاری اپرای عاشورا، بیان کرد: شیطان بزرگ شیوه نبرد راعوض کرده است قبلا از مجالس عزا غیرت عباس را می شنیدیم اما الان دنبال لوث کردن عزاداری ها هستند و می خواهند امام حسین (ع) را مذاکره کننده معرفی کنند.