امیرحجت مرادی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآنی ـ مردمی استان گیلان، در رابطه با فعالیت اتحادیه مؤسسات قرآنی ـ مردمی استان گیلان در سال جای گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در نحوه موفقیت مؤسسات و اتحادیه در سال جاری تأثیرگذار بود، عدم تخصیص اعتبارات مصوب در حوزه قرآن بود که موجب رکود و توقف بسیاری از برنامه‌ها و فعالیت‌ها شد.

وی اظهار کرد: بسیاری از مؤسسات قرآنی ـ مردمی استان در این رابطه تفاهم‌نامه‌هایی را با برخی از دستگاه‌ها داشتند که می‌بایست در قبال آنها اعتباراتی دریافت می‌کردند اما متأسفانه این مسأله با عدم تخصیص اعتبارت محقق نشده است.

مرادی در رابطه با اهداف اتحادیه در سال آینده اظهار کرد: علی‌رغم مشکلات موجود در حوزه مالی که پیش‌بینی می‌شود در سال ۱۳۹۳ هم این مشکلات ادامه یابد، اجرای طرح‌هایی نظیر سطح‌بندی مؤسسات قرآنی و سطح‌بندی معلمان و مدرسان قرآن در استان را می‌توان دو حرکت مهم اتحادیه استان دانست.

وی در پایان تصریح کرد: کار ویژه دیگری هم که در سال آینده در برنامه فعالیت اتحادیه مد نظر قرار گرفته شده است، اجرای طرح شناسایی و شناساندن بیشتر مؤسسات و ظرفیت‌های موجود این مراکز به مسئولان و دستگاه‌ها و نیز عموم مردم، که اتحادیه در حال برنامه‌ریزی جهت اجرا این طرح است.