در حوالی ایستگاه مترو حُر اگر کمی سرتان را بچرخانید با سوپرمارکتی مواجه می شوید که تفاوت های عمده و قابل توجهی با دیگر مغازه های عرضه مواد خوراکی دارد.

این سوپرمارکت که “سرای تندرستی” نام دارد، توسط آقای “عباس سپاسی” مدیریت می شود.

در سرای تندرستی شما به هیچ وجه کالاهای مضر مثل سیگار، کالباس، نوشابه، چیپس، پفک و … پیدا نخواهید کرد. در نتیجه این مغازه مشتریان خاص خود را دارد و این‌گونه محصولات را درخواست نمی‌کنند.

IMG_5335

حال وارد مغازه می شویم تا گفت و گوی مختصری با آقای سپاسی داشته باشیم.

آقای سپاسی خلاصه ای از ابتدای کار تا به امروزشان برایمان گفتند و سپس به ویترین “ویژه تندرستی” اشاره کرده و می‌گوید: در ویترین ویژه این مغازه محصولاتی مثل روغن کنجد، زیتون، عسل و… وجود دارد و تلاش بر این است که این کالاها با قیمتی کمتر به مردم فروخته شود تا مشتریان نیز قدرت خرید آن را داشته و به‌تدریج استفاده این محصولات سالم به بخشی از فرهنگ مصرفی جامعه تبدیل شود.

IMG_5331

ایشان با اشاره به اینکه درآمد اصلی بسیاری از هم‌صنفان ما از فروش محصولات مضری است که در مغازه ما فروخته نمی‌شود، گفت: این امر باعث می‌شود که بخش اعظمی از درآمد خود را از دست بدهیم و به عبارتی آن را خرج سلامتی مشتریان کنیم. با این حال از کار خود نیز رضایت داریم چراکه سلامتی مشتریان برای ما از هر چیزی مهم‌تر است.

IMG_5334

به گفته سپاسی تلاش این مغازه بر حرکت به سمت سلامتی است تا مواد غذایی را خرید و فروش کند که کارشناسان تغذیه بر آن اتفاق‌ نظر دارند.

IMG_5329 IMG_5328

هدف این مغازه نه‌ تنها حفظ سلامتی مشتریان است بلکه تلاش دارد تا جایی که می‌تواند کالاها را ارزان‌تر از حد معمول به مشتریان عرضه کند. تا آنجایی که با مشاهده مجموع تخفیفات کمتر از دو سال اخیرشان به مبلغ ده میلیون تومان رسیده است. اینجاست که جای خالی سوپرمارکت‌هایی را با این ویژگی‌ها در سراسر کشور احساس می‌کنیم.

IMG_5341

به گفته سپاسی این مغازه محصولات ارگانیک نیز برای فروش عرضه می‌کند که این محصولات زیر نظر انجمن ارگانیک ایران بوده و از سلامت غذایی برخوردار هستند.

سرای تندرستی که حامی سلامت است همانند چند سوپرمارکت سلامت محور تهران از سوی معاونت شهرداری شهر تهران نیز مورد تقدیر قرار گرفته است.

IMG_5338