هم زمان با فرارسیدن ایام بازگشایی مدارس، به همت فعالان فرهنگی استان گیلان، نمایشگاه های عرضه محصولات و نوشت افزارهای ایرانی ـ اسلامی در اقصی نقاط استان گیلان برگزار شد.

در این نمایشگاه ها که با استقبال خوب مردمی نیز مواجهه شده است، محصولات متنوع و کاملی از نوشت افزار با طرح های ایرانی ـ اسلامی عرضه شده است.

فروشگاه میثاق در رشت، یکی از مراکزی است که تصمیم به برپایی نمایشگاه دائمی عرضه محصولات و نوشت افزارهای ایرانی ـ اسلامی گرفته است. این فروشگاه که در میدان صیقلان رشت، جنب پاساژ دیلمان قرار دارد، این محصولات را با ده درصد تخفیف ارائه می کند.

مجموعه میثاق همچنین با همکاری برخی از فعالان و مجموعه های فرهنگی استان اقدام به برپایی غرفه عرضه محصولات و نوشت افزارهای ایرانی ـ اسلامی در نمایشگاه پائیزه استان گیلان نموده است.

در این نمایشگاه که از ۲۱ تا ۳۱ شهریور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان گیلان واقع در کیلومتر ۴ جاده رشت به تهران (فرش گیلان) برپاشده است، این محصولات با چیزی نزدیک به ۱۵ درصد تخفیف ارائه می شود. ضمن آنکه مجموعه های فرهنگی و فعالان و اعضای مجموعه های تربیتی استان نیز با در اختیار داشتن بن ویژه می توانند از ۵ درصد تخفیف ویژه غرفه میثاق بهره مند شوند. میثاق در غرفه ۱۸۳ این نمایشگاه مستقر است.

حجت الاسلام امینی از مربیان باسابقه تربیتی در سطح استان و از فعالان ستاد توزیع محصولات ایرانی ـ اسلامی که فعالیت های خود را در غرفه میثاق در این نمایشگاه متمرکز کرده است، در گفتگو با ما با اشاره به اهمیت تغییر ذائقه فرهنگی گفت: تغییر ذائقه از اهداف فعالیت های فرهنگی است.

ایشان در ادامه با اشاره به اهمیت استفاده از نوشت افزارهایی با مفهوم دینی و ملی گفت: ابتدایی ترین کار برای تغییر ذائقه مردم که چندی است متمایل به مصرف نوشت افزارهای غیر متناسب با فرهنگ خودی شده، در معرض دید قرار دادن نوشت افزار و محصولات فرهنگی ایرانی ـ اسلامی است.

وی در ادامه با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در این زمینه گفت: در حال حاضر این کار روی زمین مانده است.

حجت الاسلام امینی همچنین از توافق ستاد تهیه و توزیع نوشت افزار ایرانی ـ اسلامی استان گیلان با کمیته امداد استان، جهت عرضه این محصولات در کنار ایستگاه های شاخص جشن عاطفه ها در رشت و دیگر شهرهای استان خبر داد.

یکی دیگر از این نمایشگاه های عرضه محصولات و نوشت افزارهای ایرانی ـ اسلامی در رشت، در جنب مسجد صاحب الزمان (عج) برپا شده است. جوانان مسجد صاحب الزمان (عج) بلوار شهدای گمنام رشت که یکی از مساجد فعال فرهنگی در سطح شهر رشت است از ۲۱ شهریور این نمایشگاه را آغاز نموده اند.

مجتبی عبدالهی از جوانان فعال در این مسجد در گفتگو با دما گفت: در ادامه حرکت خودجوش جناح فرهنگی مومن در سطح استان گیلان، به همت مجموعه فرهنگی ولایی شهید هادی خوش خلقت، نمایشگاه عرضه لوازم التحریر ایرانی اسلامی، در جنب مسجد صاحب الزمان (عج) رشت، برپاشد.

وی در ادامه افزود: در این نمایشگاه، انواع دفاتر با طرح های ایرانی اسلامی، نظیر تصاویر شهدای شاخص و شخصیت های کارتونی ایرانی مثل شکرستان، پهلوانان، کلاه قرمزی و … توزیع می شود.

عبدالهی همچنین در زمینه ایجاد رغبت در بین جوانان و نوجوانان جهت خرید از این نمایشگاه گفت: نکته قابل توجه توزیع بن های تخفیف میان نوجوانان این مسجد و مساجد همجوار است تا این عزیزان، رغبت بیشتری به خرید این محصولات پیدا کنند . ضمنا به قید قرعه به تعدادی از خریداران، در پایان نمایشگاه، جوایزی اهدا خواهد شد .

masjed_sahebazaman

جوانان مسجد امام حسین (علیه السلام) منطقه پیرکلاچای رشت نیز یکی دیگر از نمایشگاه های عرضه محصولات و نوشت افزارهای ایرانی ـ اسلامی را در این شهر برپا نموده اند.

lavazem_tahrir (16)

بازار نمایشگاه لوازم التحریر ایرانی ـ اسلامی در شهرستان بندرانزلی نیز گرم است. در این نمایشگاه که در میدان امام خمینی (ره) انزلی و در مرکزی ترین نقطه این شهر برپا شده است، محصولات متنوعی عرضه شده است. دست اندرکاران این نمایشگاه ابتکار جالبی نیز به خرج داده اند؛ نصب دو دستگاه دوچرخه و ارائه کارت قرعه کشی به ازای هر ۴۰ هزار تومان خرید به خریداران این محصولات. این دوچرخه ها در آخرین روز برپایی نمایشگاه در هفت مهر، هم زمان با شب ولادت امام هادی (علیه السلام) قرعه کشی شده و به دو نفر از خریداران نوشت افزار ایرانی ـ اسلامی هدیه داده خواهد شد.

lavazem_tahrir (9)

حجت الاسلام سید مهدی حق شناس مدیر موسسه معبر انزلی که متصدی برگزاری این نمایشگاه است، در گفتگو با ما با اشاره به تلاش و تمرکز دشمنان برای اثرگذاری بر روی ذهن دانش آموزان از طریق محصولات فرهنگی به ویژه نوشت افزار گفت: این تمرکز و تلاش دشمنان سبب شد که ما برای جهت دهی به ذهن دانش آموزان و نیز سهولت تهیه این محصولات توسط خانواده ها این نمایشگاه را برگزار کنیم.
حق شناس با اشاره به بازتاب این نمایشگاه گفت: نمایشگاه با استقبال بسیار خوبی مواجه شده و بازخورد خوبی هم داشته است. اما اکثر بازدیدکنندگان از قیمت بالای این محصولات در مقایسه با محصولات خارجی موجود در بازار گله داشتند.

lavazem_tahrir (10)

حق شناس همچنین از توزیع ۳۰۰۰ کارت با تخفیف ده درصدی در بین مردم و فعالان فرهنگی جهت خرید از این نمایشگاه خبر داد

در خمام نیز نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و نوشت افزارهای ایرانی ـ اسلامی به همت کانون فرهنگی امام رضا (علیه السلام) این شهر برپاشد.

مجتبی پوریوسفی مسئول کانون فرهنگی امام رضا (علیه السلام) خمام در گفتگویی با ما گفت: این نمایشگاه از روز ۲۱ شهریور در این شهر آغاز شده و تا دهم مهر ماه جاری ادامه خواهد داشت.

khomam (1)

پوریوسفی با اشاره به اهمیت خرید محصولات و نوشت افزارهای ایرانی ـ اسلامی در افزایش تولید ملی گفت: بنا بر آمارهای موجود نزدیک به ۲۰ میلیون دانش آموز و دانشجوی در کشور داریم که اگر هر کدام از اینها برای سال تحصیلی جدید نفری ۲۰ هزارتومان لوازم التحریر خارجی خریداری کنند، رقم حاصله چیزی حدود چهارصد میلیارد تومان می شود. این یعنی خروج چهارصد میلیارد تومان ارز از کشور.

khomam (2)

پوریوسفی در ادامه افزود: اما اگر این دانش آموزان و دانشجویان به جای خرید لوازم التحریر خارجی، جنس ایرانی خریداری کنند که کیفیتش نیز نسبت به جنس خارجی بهتر است، علاوه بر اینکه هزاران جوان ایرانی مشغول کارخواهند شد٬ از تعطیلی واحدهای تولیدی کشور که پی هجوم جنس های قاچاق و بی کیفیت چینی در معرض تعطیلی اند، جلوگیری می شود.

در ماسال و شاندرمن نیز فعالان فرهنگی این شهر بیکار ننشسته و دست به برپایی نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و نوشت افزارهای ایرانی اسلامی زدند.
در این نمایشگاه که از ۲۱ شهریور الی ۷ مهر در پارک شهدای ماسال برپا شده است، لوازم التحریر ایرانی با تصاویر شخصیت های محبوبی همچون شکرستان، کلاه قرمزی و … عرضه شده است.

در لاهیجان نیز نوشت افزارهای ایرانی ـ اسلامی از سوی فعالان فرهنگی این شهرستان در در نمایشگاه محصولات پاییزه لاهیجان عرضه می شود.

در رضوانشهر نیز این نمایشگاه با همکاری معاونت فرهنگی سپاه رضوانشهر در جنب مسجد جامع رضوانشهر برپا شده و تا هفت مهر ادامه خواهد داشت.

lavazem_tahrir (2)

این نمایشگاه ها در دیگر نقاط و شهرستان های استان نیز برپا شده است. دست اندرکاران این نمایشگاه ها می توانند جهت پوشش خبری نمایشگاه و نیز اطلاع رسانی آن در سراج ۸، آدرس مکان برگزاری نمایشگاه خود را به همراه تعدادی عکس از آن به ایمیل info@seraj8.ir ارسال نمایند.

نظرات بینندگان

نظری ثبت نشده است

انتظار